1

Bez zwątpienia linia urządzeń z rodziny Kindle należy do wielkich sukcesów amerykańskiego giganta sprzedaży wysyłkowej, czyli Amazonu.  Zarówno czytniki ebooków, jak i kolejne pojawiające się z tej serii tablety rozchodzą się niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki, wywołując zapewne niemałe ukłucie zazdrości u konkurencji. Głównym czynnikiem odpowiadającym za sukces bez zwątpienia jest cena samych urządzeń, która w zestawianiu z specyfikacją wypada nader korzystnie.

Jak się okazuje Amazon rozochocony tym sukcesem wcale nie zamierza zwalniać i zapowiada kolejne tablety w swojej ofercie. Tymi tabletami mają być nowe urządzenia z serii Kindle Fire HD. Jak nie trudno się domyślić, nowe urządzenia mają oznaczać się przede wszystkim zwiększoną rozdzielczością ekranu, która w tym wypadku ma wynosić 1920 x 1200 pikseli. Ponadto według zapewnień producenta, nowa powłoka ekranu ma zapobiegać jego odbijaniu światła o ok. 25%. Nowy model został również wyposażony w nowe głośniki stereo, które w połączeniu z technologią Dolby Digital Plus, mają zapewnić nam niespotykane do tej pory wrażenia odsłuchowe, oczywiście jeżeli mówimy o tabletach. Całe urządzenie ma pracować na dwurdzeniowym procesorze TI OMAP4470, posiadać kartę sieciową WiFi, oraz przednią kamerkę o rozdzielczości HD.

Z innych ciekawostek należy tu wymienić usługę XRay, dzięki której za sprawą jednego dotknięcia ekranu podczas oglądania filmu wideo, na wyświetlaczu pojawi się pełna lista aktorów biorących w nim udział, oraz dodatkowe informacje na ich temat. Ponadto ma zostać zwiększona integracja z chmurą za sprawą usługi Whispersync, która pozwala na zapisywanie postępów w grach na serwerach Amazonu. Nowe funkcje kontroli rodzicielskiej FreeTime pozwolą rodzicom być spokojnym o filtrowanie nieodpowiednich treści dla ich pociech.

W sumie do sprzedaży ma trafić aż trzy modele Amazon Kindle Fire HD, które oprócz ceny będą różnić się również m.in.wielkością zastosowanego wyświetlacza. Za model wyposażony w 16 GB pamięci wewnętrznej i z ekranem o przekątnej 8,9 cala przyjdzie nam zapłacić około 300$. Do sprzedaży trafi jednak również wersja nieco mniejsza, wyposażona w ekran o przekątnej 7 cala, którego cena będzie oscylowała wokół 200$. Pierwszy model pojawi się w sprzedaży 20 listopada, natomiast drugi, mniejszy już 14 września. W sprzedaży docelowo ma pojawić się również trzeci, najdroższy model wyposażony w ekran o przekątnej 8,9 cala i technologię LTE, za który przyjdzie nam zapłacić coś około 500$.

Na tą chwilę nie wiadomo czy tablety będą wysyłane poza granicę USA, czy może tak jak to miało miejsce w przypadku wcześniejszych modeli, będą sprzedawane tylko na terenie stanów zjednoczonych.

 

Źródło: pocketnow.com

Samsung opracowuje wyświetlacze nowej generacji

Wcześniejszy wpis

HTC Accord jako Windows Phone 8X HTC

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne