6

Tytuł tego newsa może Wam się wydawać w pierwszej chwili dość kontrowersyjny, ale niestety teza ta wydaje się być prawdziwą, przynajmniej jeżeli chodzi o jakość wykończenia. Oczywiście mowa tutaj o telefonach opartych na Androidzie wyprodukowanych wyłącznie przez Samsunga, które jakością wykonania pozostawiają trochę do życzenia. Nie chodzi o to, że materiały użyte do ich produkcji są złej jakości, ale powiedzmy sobie szczerze, nawet w flagowych modelach takich jak Galaxy S2 czy Galaxy S3 mamy do czynienia tylko z plastikiem, a w tej klasie urządzeń chciałoby się zobaczyć nieco lepsze materiały.

Zresztą jeżeli przyjrzeć się wypowiedzią na różnego typu forach zarzut “plastikowości” stawiany koreańskiemu producentowi jest jednym z częściej przytaczanych w wypowiedziach przeciwników tej firmy. Co ciekawsze jednak Samsung już niejednokrotnie udowodnił, że potrafi robić telefony, których poziom wykonania nie pozostawia za dużo do życzenia. Należy tu wspomnieć choćby o topowych modelach opartych na systemie BadaOS z linii Wave, czy choćby najnowszym modelu Activ S, który został zaprezentowany niedawno na targach IFA w Berlinie. Problem w tym jednak, że wspomniany już Activ S to telefon przeznaczony dla systemu Windows Phone 8.

Samsung Activ S został umieszczony w cienkiej 8,7 mm obudowie wykonanej w całości ze szczotkowanego aluminium. No i co tu dużo mówić, telefon wygląda bardzo estetycznie. Jeżeli popatrzymy na pozostałe elementy dotyczące szczególnie specyfikacji technicznej to może nie jest już tak “cudownie”, ale i tak przyzwoicie. Z takich bardziej znaczących danych należy wspomnieć tu o dwurdzeniowym procesorze 1,5 GHz4,8 calowym wyświetlaczu Super AMOLED HD czy 8 MPx aparacie fotograficznym. Pytanie jednak jakie należałoby sobie zadać brzmi, dlaczego koreański producent nie decyduje się na tego typu obudowy w telefonach opartych na Androidzie? Czy nie lepiej byłoby gdyby flagowy model Samsunga (czyt. Galaxy S3), nie był wykonany tak jak to ma miejsce w tym przypadku w całości z eleganckiego aluminium? Mówiąc szczerze, jako zwolennik Androida czuje się zaniedbany przez Samsunga. A Wy?

 [slideshow id=283]

Źródło: Android and Me

Nexus 7 z 3G w październiku?

Wcześniejszy wpis

Motorola szykuje “mocne uderzenie”?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone