0

Od głośnego przejęcia przez Google koncernu Motorola minęło już sporo czasu. Wiele osób interesujących się branżą mobilną była ciekawa co z tego wszystkiego wyniknie i jak wpłynie to na nowe produkty z pod znaku “emki”. Tymczasem kolejne miesiące odchodzą do lamusa, a Motorola w dalszym ciągu nie pokazała nic co by jakoś mocno zaskoczyło opinię publiczną. To się jednak może już wkrótce zmienić i jeżeli potwierdzą się pewne informacje, to końcówka roku może należeć do producenta z USA.

Informacje te dotyczą możliwości wypuszczenia na rynek przez Motorolę pierwszego smartfona z ekranem “od krawędzi do krawędzi”, czyli inaczej mówiąc bez okalającego go czarnego paska. Plotki o tego typu ekranach rozpalają wyobraźnie już od jakiegoś czasu i być może już wkrótce staną się faktem, a nie tylko czystymi spekulacjami. Urządzenie prawdopodobnie zostanie zaprezentowane na jednej z dwóch konferencji jakie w najbliższym czasie zaplanował amerykański koncern. Pierwsza impreza ma się odbyć już 5 września w Nowym Jorku, druga zaś niewiele później bowiem 18 września w Londynie. Według serwisu Bloomberg, to właśnie na którymś z tych eventów ma zostać pokazane urządzenie z rewolucyjnym ekranem.

Jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że Motorola nawiązała współpracę z Intelem to być może ich najnowsze urządzenie oprócz przełomowego wyświetlacza będzie jednocześnie jednym z najwydajniejszych urządzeń na rynku. Według bowiem pojawiających się pogłosek może ono być wyposażone w dwurdzeniowy układ Intela, Atom Z2580 z GPU PowerVR SGX 544MP2 o taktowaniu 1,8 GHz i zintegrowaną technologią LTE.

Czyżby więc Motorola miała już wkrótce pokazać światu “asa” którego do tej pory skrzętnie skrywała w rękawie? Jeżeli tak, to być może już za paręnaście dni będziemy świadkami pewnego odrodzenia się firmy, która przecież dała się już w przeszłości poznać jako producent “przecierający” pewne szlaki technologii mobilnej.

 

Źródło: Android and Me

Samsung Activ S bije na głowę telefony z Androidem

Wcześniejszy wpis

Nokia Lumia 820 i 920 z ładowaniem bezprzewodowym

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne