2

 Samsung w Berlinie pokazał dzisiaj po raz pierwszy światu smartfona Galaxy Note 2, ujawniając przy okazji jego specyfikację. Nie przeciągając zbytnio zacznijmy może od wyświetlacza, który w Galaxy Note 2 będzie miał przekątną 5,5 cala i rozdzielczość 1280×720 . Jest to nieco mniejsza rozdzielczość niż w pierwszym modelu, bowiem w poprzedniku było to 1280×800. Tutaj jednak mamy do czynienia ze standardowym rozmiarem obrazu 16:9. Wyświetlacz zastosowany w nowym Note 2 to znany nam już Super AMOLED HD.

Oprócz tego urządzenie ma być wyposażone w czterordzeniowy układ o taktowaniu 1,6 GHz, nie wiadomo jednak o jakim konkretnie układzie jest mowa, prawdopodobnie jednak będzie to któryś z modeli Exynos. Ponadto telefon ma posiadać 2 GB pamięci RAM, 8 MPx aparat fotograficzny oraz 1,9 MPx kamerkę z przodu. Całość zaś ma być zasilana większą niż w poprzedniku baterią, tam było 2500 mAh tutaj otrzymamy aż 3100 mAh. Co ciekawe mimo znacznie większej baterii Note 2 będzie cieńszy od poprzednika i będzie miał zaledwie 9,4 mm grubości, gdzie we wcześniejszym modelu mieliśmy 9,65 mm. Niestety większa bateria odbiła się minimalnie na wadze urządzenia, która teraz ma wynosić o 2 gramy więcej. Jeżeli chodzi o pamięć wewnętrzną to odpowiednio otrzymamy 32 bądź 64 GB wbudowanej pamięci. Dodatkowo będziemy mogli ją rozszerzyć za pomocą kart microSD. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami Galaxy Note 2 będzie wspierał technologię LTE w zależności jednak od modelu.

Zmiany wprowadzone w nowej wersji Note dosięgły również rysika S-Pen, który teraz będzie zarówno dłuższy jak i grubszy, oraz będzie posiadał nieco ulepszoną ergonomię względem poprzednika. Dodatkowo wprowadzono nową funkcjonalność Air View, która ma pozwalać na podgląd zawartości maila, galerii czy wideo bez konieczności otwierania go. Dodatkowo będziemy mieli to do czynienia z ekranami na zasadzie Popup, które będą wyświetlały się w trakcie robienia innych czynności na smartfonie, oczywiście jeżeli będziemy chcieli. Próbkę tego mieliśmy już w Samsungu Galaxy S3. W Note 2 znalazła się również funkcja Quick Command, która będzie uruchamiana poprzez szybkie maźnięcie S-Pen’em z góry na dół, co z kolei spowoduje pojawienie się menu szybkich poleceń. Za pomocą nich będziemy mogli wysłać do kogoś maila, zadzwonić, czy napisać SMSa. Ponadto Samsung zdecydował się na implementację Screen Recorder’a za pomocą którego będziemy mogli nagrać filmik bezpośrednio z tego co robimy na ekranie.

Urządzenie będzie sprzedawane w dwóch wersjach kolorystycznych, Marble White, oraz Titanium Gray. Jeżeli chodzi o datę pojawienia się go na rynku to prawdopodobnie jeżeli chodzi o Europę będzie to październik. Na razie nie wiadomo nic na temat premiery w USA, czy samej ceny smartfona.

 

 

Źródło: pocketnow.com

Ativ Tab czyli tablet od Samsunga z Windows 8

Wcześniejszy wpis

Sony VAIO Duo11 nowy “tablet” od Sony

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android