0

Projekt firmy Canonial– produkującej najpopularniejszą dystrybucję Linuxa- Ubuntu, o nazwie Ubuntu on Android narobił bardzo dużo zamieszania, czym on był?
Idea projektu jest taka, jeżeli posiadamy telefon z dwurdzeniowym procesorem Arm7, stację dokującą i monitor z wejściem USB możemy zrobić z telefonu Komputer z w pełni pracującym Desktopowym Ubuntu- ciekawe?
Niestety, szum szumem a gdy projekt ujrzał światło dzienne wszyscy o nim zapomnieli, od tak ale dlaczego?
Samsung Galaxy S3, HTC ONE X i parę premier skoncentrowały 100% tego co skupiało się nad projektem Canonial…

…Projekt jest już skończony, możemy go pobrać z oficjalnej strony http://www.ubuntu.com/devices/android i używać go za darmo, ciekawe?
Według mnie najlepszą pozycję w tym mają posiadacze Motoroli których urządzenia spełniają wymagania WebTopa, mogą odpalić ten system bez większych problemów mając do tego opakowanie od laptopa z dużym ekranem i pełną klawiaturą QWERTY, co według mnie jest bardzo przyjemne i ułatwiające pracę z dala od naszego domowego PeCeta.
Jednak jak połączono biurkowy system z funkcjonalnością telefonu?
Za to odpowiada nowy interfejs Canonial- Unity który w tej chwili możemy znaleźć w telewizorach, w systemie komputerowym czy właśnie w Ubuntu on Android, jest mocno scalony z klientem SMS, możemy pisać Emaile, odpalać aplikacje Androida na ekranie podpiętym do Docka więc jak tego nie pokochać?

Jak to działa?
To w miarę proste, Android działa w oparciu o jądro Linuxa, Ubuntu tak samo- tak więc dwa systemy używają tego samego jądra, Ubuntu wgrywane jest na zasadzie aplikacji, gdy podczepimy dock włącza się Ubuntu, Android zostaje wygaszony- lecz nie wyłączony, a my korzystamy z Chromium (Chrome bez śledzenia lokalizacji Google Inc.), LibreOffice (Pełny Office z pełnych wydać Ubuntu),Gimpa czy z klienta Thunderbird– nie cudownie?

Według mnie projekt jest bardzo kreatywny i warty ponownego nagłośnienia, czy chętni bylibyście przetestować jak pomarańczowy Linux chodzi w oparciu o wasze telefony?

Nowy iPhone?

Wcześniejszy wpis

Paranoid Android 4.1.1 Beta na HD2!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android