3

Już niedługo bo 12 września keynote Apple na którym prawdopodobnie zostanie zaprezentowany nowy iPhone, czy to bedzie iPhone 5, 5g czy the new, nie ma to znaczenia. Ważne jest to co będzie posiadał, rendery i części które od dłuższego czasu wyciekają wskazują jednoznacznie na  większy 4″ ekran o rozdzielczości 640 x 1136, nowy podobno magnetyczny dock connector, port słuchawek przeniesiony na dół urządzenia. Jeżeli chodzi o to co będzie miał w środku, to możemy się jedynie domyślać ze otrzyma on więcej ramu, którego nigdy za mało, nowy procesor choć czy tak naprawdę jest on potrzebny? Optymalizacja iOS jest na tyle dobra że działa on płynnie na 2 rdzeniach z 4S, nowy iPhone pewnie też otrzyma moduł LTE który moim zdaniem kompletnie jest zbędny i mogliby zrezygnować z niego na rzecz wydajniejszej baterii, dlaczego? Łączność 3G jest wystarczająca dla 90-95% użytkowników, i wątpię żeby transfer w okolicach 50-80mb/s, był komuś niezbędny do życia. To na co ja czekam to NFC oraz ładowanie indukcyjne, wyobraźcie sobie płacenie za drobne zakupy na stacji albo za kawę w kawiarni iPhonem, a po przyjściu do domu odkładacie go a on sam sie ładuje! Rewelacja prawda?

Pojawiły się także plotki na temat iPada mini, miałby on mieć 7,85″ i stanowić konkurencje cenową dla Microsoft Surface oraz Google Nexus 7 i kosztować w granicach 200$. Myśle, że jest to takie wypełnianie rynku na siłe, ale skoro można na tym zarobić a klienci się napewno znajdą to czemu nie? Sam pewnie nad takim iPadem bym się zastanawiał.

Natomiast jeżeli chodzi o iOS6, który obecnie jest w wersji Beta, cóż powiem szczerze – rozczarował mnie trochę, spodziewałem się nieco więcej a tymczasem tak naprawdę poza mapami które są gorsze od tych oferowanych przez google, nie dostajemy nic konkretnego. Integracja z Facebookiem, Tryb nie przeszkadzać, i zmiany w wyglądzie samego systemu czyli nowy dialer, kolorowa belka, interface aparatu itd. Ah no tak, zapomniałbym o odmienionym Appstore i iTunes które obecnie kiepsko działają…

A wy co myślicie na temat nowego iPhone i samego iOs’u?

Samsung odkłada Bada OS do 2013 roku na rzecz WP8 i Androida

Wcześniejszy wpis

Ubuntu on Android- od dłuższego czasu finalne, lecz świat zapomniał..

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS