0

Znana z platformy iOS  bardzo ciekawie wyglądająca gra logiczna Pubble Universe zagościła w Google Play. Czy pod cukierkową osłoną kryje się produkcja warta zainteresowania?

https://lh4.ggpht.com/gA6eU5qeDTUA7CCQpsutg9xgOoNvcvy6EBCSDDAzod37uRDOnWGsABgrf4YBMaHI8q0V
 

W grze pomagamy małym, przyjaźnie wyglądającym kamyczkom opędzić atakujące nas czarne potwory wyglądające jak wielkie czarne chmury z dużym okiem pośrodku. Groźni przybysze chcą się do nas dobrać a my jak nie trudno się domyślić musimy uciekać… żartowałem, oczywiście bronimy się jak tylko możemy. Rozgrywka jest dość oryginalna i pomysłowa: gdy kapelusze naszych bohaterów zderzą się ze sobą, eksplodują na kawałeczki. Musimy więc tak kamyczki pokierować aby odłamki wylatujące w powietrze po zderzeniu się kapeluszy trafiły w naszych przeciwników. Brzmi bardzo prosto ale w praktyce nie jest to już tak łatwe. Podobnie jak w Angry Birds wszystko zależy od precyzji ale trzeba też mieć trochę szczęścia.

https://lh4.ggpht.com/kU7VBtKaonSTltYdyjEzjWm5n7FItCc57YlSfjL5mIstJ8dIcVQXb9un9wkzDavYN-g
 

Grafika prezentuje się nieźle i jest bardzo kolorowa. Dźwięki dobrze wpasowują się w grę, kamyczki słodko popiskują a po pomyślnym ukończeniu poziomu słyszymy muzykę brzmiącą trochę jak 8-bit (znane np. z Mario).

Pebble Universe można pobrać za darmo z Google Play: Pebble Universe

Wersja zawiera tylko 25 leveli ale za 3 zł możemy wykupić dodatkowe 80 z poziomu gry. Autor zapowiedział już aktualizację z nowymi etapami.

Poniżej krótki gameplay:

Źródło: play.google.com

ICS dla Sony Xperia P i Xperia S już dostępny!

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy S3

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android