0

Android jest to system stworzony pod patronatem Google Inc. co za sobą niesie jego priorytet- Internet, jednak nie każdy użytkownik nowego telefonu, zwykle low-endu wie jak odciąć się od internetu i co zrobić by telefon chodził dobrze a zarazem nie “wcinał’ nam tak baterii i nie doprowadził nas do stanu bankructwa.

Co musimy zrobić na sam początek?

1.Wyłączyć GPS– po co ma zbędnie korzystać z zasobów i jeść baterię?

Przechodzimy do ustawień urządzenia, następnie. Ustawienia Lokalizacyjne -> odznaczamy Satelity GPS, gdy będą one potrzebne odpowiednia aplikacja poinformuje nas o tym w danej chwili.

2.Wyłączyć transmisje internetową i włączyć 2G- włączona transmisja plus brak pakietu internetowego niesie za sobą katastrofę pieniężną, lepiej jej unikać.

Aby wyłączyć transmisję wchodzimy do ustawień, następnie Sieci Bezprzewodowe->Sieci komórkowe(W Androidzie 4.0 nie ma podpunktu Sieci bezprzewodowe, przechodzimy od razu do następnego kroku)->odznaczamy Włącz przesył danych.

Gdy to wykonamy wyłączamy sieć 3G a zastępujemy ją 2G, a robimy to w następujący sposób:

Android 1.0->2.3.X

Nie wychodząc z ustawień sieci komórkowych w opcji tryb sieci wybieramy tylko GSM i potwierdzamy ok, sygnał się resetuje a my będziemy bezpieczniejsi

Android 4.0->

Nie wychodząc z ustawień sieci komórkowych klikamy używaj tylko sieci 2G

3.Połączenie z internetem– bo internet do podstawa Androida

Aby połączyć się z internetem system Google podsuwa nam dwie drogi..

Pierwsza z nich to Wi-Fi, wystarczy znaleźć się w zasięgu takowej sieci i podłączyć się pod nią, ewentualnie wpisując hasło, tylko jak tego dokonać?

Aby to osiągnąć przechodzimy do ustawień a następnie..

Android 1.0->2.3.X

Sieci bezprzewodowe->Sieć Wi-Fi->Włącz Wi-Fi->Skanuj, po wybraniu sieci łączymy się z nią.

Android 4.0->

Ustawienia->Wi-fi i reszta jak w przypadku 2.X

Druga metoda jest to połączenie 2G/3G/4G, jednak jak to zrobić znajdziecie na górze wpisu, wystarczy zamiast wyłączyć po prostu włączyć wyłączone funkcje.

4.Konto Google, Play Store i wszystko co przeglądarkowy wujek nam dał

Gdy podłączymy się do sieci internetowej musimy dokonać sparsowania urządzenia z kontem Google, gdy je posiadamy- nic trudnego, wchodzimy do ustawień kont i synchronizacji i dodajemy nasze konto, następnie ściągamy kontakty i pocztę.

Jak to zrobić?

Wchodzimy do ustawień, następnie..

Konta i synchronizacja->Dodaj nowe konto(opcja dostępna pod klawiszem menu) i wklepujemy dane, po tym klikamy na utworzone konto i zaznaczamy rzeczy do synchronizacji

Co gdy nie mamy konta?

Nic trudnego, w tym samym kreatorze który jest we wcześniejszym kroku wybieramy iż nie posiadamy konta i chcemy je stworzyć i w parę sekund stajemy się posiadaczem konta Google+, poczty Gmail i paru innych rzeczy jak Picasa.

Kontakty, czemu synchronizuje kontatky? Czy mogą to wykorzystać?

Synchronizacja kontaktów to jedno z najwygodniejszych wyjść Google, w ten prosty sposób nasze wszystkie kontakty, Email, Facebook czy telefony są trzymane w chmurze gdzie możemy je związać, nadać obrazki czy udostępniać na inne urządzenia.

Czemu jest to wygodne?

Gdy kupimy nowy telefon, nie koniecznie oparty o Androida, może to być iOs, Windows Phone , nasze wszystkie kontakty w chwile lądują na naszym urządzeniu, proste?Jasne że tak.

Ale czy mogą mi to ukraść? czy ktoś może to zobaczyć?

Dane zbierane są tylko dla ciebie, więc ty, twój komputer oraz telefon stanowicie jedyne centrum dostępu do danych, pamiętaj że nie możesz podawać nikomu danych od Email- przez nie mogą odblokować twój telefon, lub poprzeglądać kontakty wyjmując np. numer bliskich osób, a tego byśmy nie chcieli…

5.Blokada Ekranu-środkiem zabezpieczenia przed nieznajomymi

Google od pierwszej wersji Androida wprowadził prostą a zarazem nie możliwą do pokonania blokadę- wzór składający się z 9 pól, który rysujemy tak jak nam będzie wygodnie i gdy ktoś próbuje go wpisać błędnie, po paru próbach telefon jest blokowany na 2,5,10,25 minut i można go odblokować tylko poprzez wpisanie naszego email i hasła do tego ów konta.

Jak zmienić blokadę?

Wchodzimy do:

Ustawienia->Zabezpieczenia->Blokada ekranu->Wzór i postępujemy podług kreatora.

6.Klawiatura-Wybierz taką jaka ci się podoba!

Posiadając Androida możemy zmieniać wszystko, interfejs, dźwięki oraz klawiaturę.

Jedną z najciekawszych klawiatur jest Swype– jej działanie polega na rysowaniu po klawiaturze od liter po litery w celu ułożenia wyrazów.

Jak ją dostać?

Niestety Samsung i Motorola podpisali kontakt przez który Swype nie może znaleźć się w Play Store, tak więc jak ją dostać?

Przechodzimy na stronę http://www.swype.com/ i postępujemy podług kreatora na stronie

Myślę że na tą chwile to wszystko co będzie wam potrzebne, mając dostęp do marketu możecie pobrać dodatkowe przeglądarki- gorąco polecam Mozilla Firefox, czy aplikacje do Facebook, Twitter a nawet Skype czy GG.

Miłego użytkowania, jeżeli macie z czymś więcej problem dajcie znać w komentarzach.

HTC One X zaktualizowany

Wcześniejszy wpis

Motorola RAZR dostaje aktualizację do ICS

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android