Samsung górą, a Apple ukarane!

Kiedy w tytule pojawiają się obok siebie dwie nazwy firm Apple i Samsung to może oznaczać tylko jedno, mianowicie kolejne procesy, spory, blokady sprzedaży itp. Tym razem również nie jest inaczej, aczkolwiek być może agresywne działania Apple wkrótce zostaną nieco pohamowane, a to wszystko za sprawą kary jaką nałożył brytyjski sąd na firmę z Cupertino.

Wszystko zaczęło się od sprawy wytyczonej przez Apple Samsungowi, za rzekome naruszenie ich patentów dotyczących wyglądu przy produkcji Galaxy Taba. Amerykański producent upierał się, że Samsung Galaxy Tab jest kopią ich iPada. Sąd Wielkiej Brytanii orzekł jednak, że o naruszeniu jakichkolwiek patentów ze strony Samsunga mowy być nie może. Jak się jednak okazało, przegrana sprawa to nie jedyna kara jaka spadnie na tamtejszy oddział Apple. Oprócz tego bowiem muszą oni w angielskiej prasie zamieścić sprostowanie, które ma jednoznacznie stwierdzać, że Samsung Galaxy Tab nie jest kopią iPada. Dodatkowo na ich własnych stronach internetowych ma pojawić się identyczna informacja, która ma tam się znajdować okrągłe pół roku.

Wprawdzie od premiery zarówno iPada jak i Galaxy Taba minęło już sporo czasu i raczej tego typu kara nie wpłynie znacząco na sprzedaż obydwóch urządzeń, ale być może sprawi, że do kolejnych pozwów Apple będzie podchodzić nieco ostrożniej. Bo kara choć może niezbyt dotkliwa, to jednak odbije się na wizerunku firmy, który jest niezmiernie ważny.

Źródło: Android and Me

More Stories
Samsung sprzedał ponad 40 milionów Galaxy S4