0

Wygląda na to, że gigant sprzedaży internetowej, jakim bez zwątpienia jest Amazon, rozsmakował się w rynku mobilnych urządzeń i bynajmniej nie zamierza poprzestać na kilku urządzeniach. Prawdę mówiąc nie ma co się dziwić, ponieważ zarówno sukces czytników ebooków jak i 7 calowego tabletu Kindle Fire, z pewnością optymistycznie nastrajają włodarzy firmy do wprowadzania na rynek kolejnych rozwiązań.

Już wkrótce oferta Amazonu ma się powiększyć o kolejny tablet, Kindle Fire 2, który w odróżnieniu od swojego poprzednika ma posiadać 10 calowy wyświetlacz. Co więcej nowy tablet ma wejść do sprzedaży według wszelkich zapowiedzi już nawet w tym miesiącu. Czy nowa, druga już wersja tabletu odniesie taki sam sukces jak pierwowzór? Myślę, że na odpowiedź będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Niemniej jednak warto tu nadmienić, że firma nie osiada na laurach i już mówi się o tym, że obecnie trwają pracę nad smartfonem z pod znaku Amazonu. Według Wall Street Journal smartfon, a w zasadzie jego model testowy jest już testowany, a urządzenie ma charakteryzować się ekranem o przekątnej od 4 do 5 cali. Jeżeli powyższe pogłoski okażą się prawdą, a sam Kindle Phone trafi do produkcji jeszcze w tym roku, to możemy spodziewać się jego premiery w 2013 roku. Pytanie jakie należy sobie teraz zadać, to czy tak jak to ma miejsce w przypadku tabletów Kindle Phone również będzie się opierał na Kindle UI, który jest nieco “odchudzoną” wersją Androida, czy może w tym przypadku będzie to już pełnoprawna wersja tego systemu?

Dla przypomnienia dodam, że Kindle UI najprościej można określić jako system Android bez powiązania z usługami Google. Zamiast tego otrzymujemy powiązanie z sklepem Amazon, w którym również mamy dostęp do aplikacji, muzyki, filmów itd. To właśnie fakt powiązania Androida ze sklepem Amazonu jest powodem sukcesu urządzeń z serii Kindle, dzięki temu bowiem cena  samych urządzeń mogła zostać obniżona do absolutnego minimum, ponieważ poniesione w ten sposób koszta zwracały się ze sprzedaży aplikacji. Niemniej jednak to co do tej pory pasowało Google, teraz może nieco przeszkadzać. Przy premierze Nexusa 7 Google nie kryło, że zamiarem firmy jest podebranie klientów sieci Amazon. To właśnie głęboka integracja Nexusa 7 z Google Play miała być odpowiedzią na model biznesowy jakim posługuje się Amazon.

No cóż pozostaje nam tylko czekać na nowe informacje odnośnie Kindle Phone.

Źródło: Android and Me

Motorola Atrix jednak dostanie Lodową Kanapkę!

Wcześniejszy wpis

HTC opracowuje nowy tablet o “unikalnej specyfikacji”.

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne