4

Windows Phone to może niezbyt popularny w naszym kraju system, ale ma on zapewne swoich zwolenników. Jedno czego nie można mu zarzucić to z pewnością płynności działania, nawet na słabszych technicznie urządzeniach takich choćby jak Nokia Lumia 610, której recenzje przygotowaną przez Arkadiusza Stankiewicza możecie przeczytać w tym miejscu.  Co więcej nowa pełnoprawna odsłona tego systemu, czyli Windows Phone 8, ma przynieść swoim użytkownikom jeszcze więcej usprawnień zarówno w kwestii płynności działania, jak i w stosunku do samego interfejsu.

Niestety, obecne na rynku modele telefonów nie otrzymają aktualizacji do najnowszego Windowsa, co zostało już potwierdzone przez sam Microsoft. Niemniej jednak, żeby obecni użytkownicy telefonów opartych na tym systemie nie poczuli się pokrzywdzeni, Microsoft zapowiedział wydanie na niektóre modele aktualizacji systemu do wersji 7.8, która ma zawierać niektóre rozwiązania z WP 8.

Jeżeli jesteście ciekawi jak całość prezentuje się w “akcji” to zapraszam Was do obejrzenia poniższego filmiku, który pokazuje nowy wygląd Windows Phone 7.8 na Nokii Lumia 900. Ja dodam tylko od siebie, że jeżeli oczekujecie jakichś spektakularnych zmian względem obecnej wersji, czyli WP 7.5 to niestety możecie poczuć się nieco rozczarowani. Wygląda bowiem na to, że Microsoft nie pokusił się o zbyt wiele spektakularnych zmian, co z jednej strony jest całkiem zrozumiałe. Niemniej jednak “nowy” Windows prezentuje się całkiem atrakcyjnie, oczywiście jeżeli przemawia do Was idea kafelek. Mnie przyznam szczerze ona w pewnym stopniu uwiodła, ale o tym innym razem 😉

 

 

Źródło: pocketnow.com

Premiera Huawei Ascend D Quad przełożona po raz kolejny

Wcześniejszy wpis

Duża aktualizacja Firefoxa- HTML5, Flash i nowy wygląd

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone