13

Witajcie, dziś chciałbym wam pokazać jak możecie uzyskać root na Samsungu Galaxy S3. Może na początek wyjaśnię co to jest root.

Root to najprościej mówiąc uzyskanie całkowitego dostępu do modyfikacji telefonu. Dzięki tej kontroli możemy modyfikować pliki systemowe oraz używać aplikacji wymagających root’a. Większość ciekawych i przydatnych aplikacji (np. Titanium Backup, AdFree [aplikacja do blokowania reklam]) wymaga root’a.

Skoro mamy możliwość modyfikowania plików systemowych to mamy tez możliwość do popsucia systemu (oczywiście można to naprawić), ale raczej trzeba chcieć popsuć, żeby go popsuć. Jeśli będziecie używać root’a tylko do użytkowania aplikacji przez niego wymaganych to nie powinno być żadnych problemów (ale 100% pewności mieć nie można).

Zanim przejdziemy do procesu rootowania jeszcze jedna informacja:

CAŁĄ OPERACJE PRZEPROWADZASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. ANI JA, ANI AUTOR MODYFIKACJI (CHAINFIRE), ANI KTOKOLWIEK NIE ODPOWIADA ZA USZKODZENIE TWOJEGO TELEFONU ORAZ INNE SZKODY, KTÓRE MOGĄ WYNIKNĄĆ Z PRZEPROWADZONEJ MODYFIKACJI. ZA WSZYSTKO ODPOWIADASZ WYŁĄCZNIE TY! Wgranie tej modyfikacji może również doprowadzić do utraty gwarancji, jeśli nie usuniemy licznika flashowań przed wysyłką do serwisu!

No więc zaczynajmy. Co będzie nam potrzebne do wykonania modyfikacji:
– telefon ( z baterią 🙂 )
– kabel USB
– sterowniki do komputera (zainstalują się same razem z programem KIES do ściągnięcia np. TUTAJ
– program ODIN (ściągamy klikając TUTAJ
– zmodyfikowany kernel (ściągamy klikając TUTAJ

Zaczynamy. Wykonujemy wszystkie poniższe kroki po kolei:
1. Pobieramy kernel CF root o nazwie CF-Root-SGS3-v6.3.zip
2. Rozpapkowujemy program ODIN
3. Rozpakowujemy pobrany kernel do katalogu z rozpakowanym programem ODIN(musimy mieć jeden plik o rozszerzeniu .tar)
4. Przechodzimy w tryb download (wyłączamy telefon i przytrzymujemy volume- + home + power)
5. Uruchamiamy program ODIN i podajemy CF-Root-SGS3-v6.3.tar jako PDA
6. POD ŻADNYM WYPADKIEM NIE ZAZNACZAMY REPARTITION
7. Podłączamy kablem USB telefon do komputera
8. Klikamy start i czekamy (około 5-10 sekund)
9. Telefon odłączamy dopiero gdy się zrestartuje (nie wolno odłączyć telefonu czy w jakikolwiek inny sposób przerwać połączenia, bo możemy trwale uszkodzić telefon). Po restarcie będzie już w pełni zrootowany, aplikacja Clockworkermod (służąca do wgrywania zmodyfikowanego androida) oraz aplikacja SuperSU (służąca do nadawania uprawnień root poszczególnym aplikacjom) będzie zainstalowana.(kliknij na obrazek żeby powiększyć)

Uwaga, wgranie tej modyfikacji spowoduje powiększenie się licznika flashowań oraz pojawienie się żółtego wykrzyknika przy włączaniu telefonu. Te dwie informacje są podstawą dla serwisu do anulowania gwarancji, tak więc jeśli ich nie usunięcie za pomocą wtyczki JIG (dostępna np. na allegro) czy aplikacji TriangleAway (dostępna na Google Play, uwaga bo można nią, teoretycznie uszkodzić telefon, trzeba czytać instrukcje użytkowania!).

I to by było na tyle, powtarzam jeszcze raz, że ani ja, ani autor modyfikacji nie odpowiadamy za ewentualne szkody wyrządzone przez tę modyfikację. Jeśli macie jakieś pytania to możecie zapytać w komentarzu, na pewno odpowiem. Życzę powodzenia 🙂

HTC pracuje nad nowym flagowym modelem?

Wcześniejszy wpis

Zmiany w Play na kartę

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android