1

Dla wielu znakiem rozpoznawczym minionego roku z pewnością są tzw.”wojny patentowe”, pomiędzy producentami sprzętu mobilnego. Właściwie to można by było je określić mianem “Apple kontra reszta świata”, bowiem to właśnie ten amerykański producent był prowodyrem większości utarczek sądowych dotyczących rzekomych naruszeń praw patentowych.

Jeżeli myśleliście, że w raz z rokiem 2012, Apple postanowiło “spuścić” nieco z tonu, to jesteście w błędzie. Okazuje się bowiem, że wraz z zaprezentowaniem Samsunga Galaxy S3, Apple wystosowało pozew sądowy chcąc tym samym uzyskać zakaz sprzedaży tego telefonu w USA. Według firmy z Cupertino, Samsung dopuścił się naruszenia praw patentowych przy tworzeniu asystenta głosowego S Voice, który zdaniem firmy jest kopią Siri. Drugi wniosek, bo są dwa, dotyczy tej samej sprawy za którą ITC w ubiegłym roku nałożyło karę na HTC, mianowicie rozpoznawanie numerycznego bądź znakowego łańcucha, którego kliknięcie przenosi nas do odpowiedniego menu. Najprostszym przykładem tego patentu może być numer telefonu wysłany w smsie, którego kliknięcie spowoduje nawiązywanie połączenia głosowego.

Apple starało się przeforsować wniosek o natychmiastowym zakazie sprzedaży Galaxy s3, którego premiera u amerykańskich operatorów ma się odbyć między 21 czerwca, a 9 lipca. Niestety dla Apple, sędzina Lucy Koh zajmująca się tą sprawą, stwierdziła że zbadanie sprawy wymaga czasu i odroczyła podjęcie decyzji o zakazie sprzedaży do 30 lipca. Wygląda więc na to, że przynajmniej przez jakiś czas Samsung może być spokojny.

Wprawdzie cała sprawa dotyczy USA, ale przykład z zablokowaniem sprzedaży Samsunga Galaxy Tab 10.1 w Niemczech, jasno pokazuje, że w wypadku sukcesu w stanach Apple może zechcieć rozszerzyć zakaz również na Europę, bądź jej wybrane kraje.

 

Źródło: Android and Me

Acer Iconia Tab A700 za 450$!

Wcześniejszy wpis

Ofensywy SONY ciąg dalszy: Tablet P dostaje aktualizację do ICS’a

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne