1

Samsung, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych, poinformował, że planuje zbudować nową linię produkcyjną procesorów do zastosowań mobilnych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii 20- i 14-nanometrowych. Linia zostanie zlokalizowana w Hwaseong, w Korei Południowej.

Nowa linia będzie produkować głównie zaawansowane procesory do zastosowań mobilnych na waflach 300-milimetrowych w 20- i 14-nanometrowych procesach technologicznych. Wraz z liniami 9 i 14, które wcześniej w tym roku zostały przestawione na produkcję systemowych układów scalonych, nowa linia pomoże zaspokoić rosnący popyt na inteligentne rozwiązania mobilne.

Za sprawą nowych inwestycji, w tym linii 16 oddanej do użytku w Hwaseong we wrześniu zeszłego roku oraz planów zbudowania nowej fabryki układów NAND Flash w Xi’an w Chinach, Samsung zamierza zbalansować swoją globalną produkcję półprzewodników.

Po zbudowaniu nowej linii do produkcji systemowych układów scalonych, firma Samsung będzie w stanie zaspokoić popyt globalnej branży IT i jeszcze skuteczniej spełniać wymagania klientów. – powiedział Stephen Woo, prezes działu System LSI w Samsung Electronics

Według prognoz firmy Gartner, popyt na systemowe układy półprzewodnikowe do smartfonów i tabletów wzrośnie o ponad 20%, od 23,4 mld dol. w 2011 r. do 59,4 mld dol. w 2016 r.

Źródło: Informacja prasowa

HTC One X lepszy od Samsunga Galaxy S3?

Wcześniejszy wpis

Przewodniki po europejskich miastach od L4 Media

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne