10

W świecie wielkiego biznesu nie ma miejsca na sentymenty i każdy sposób na pozyskanie dodatkowych klientów jest dobry, przynajmniej tak mówi teoria. Wygląda na to jednak, że HTC również wyznaje tą zasadę gdyż firma ta opublikowała niedawno raport porównywający flagowy model tajwańskiego producenta One X do jego głównego rywala Samsunga Galaxy S3.  Jak nie trudno się domyślić zwycięzca był jeden.

Zanim jednak przejdziemy stricte do wniosków wynikających z porównania tych dwóch modeli, trzeba jasno zaznaczyć, że zarówno One X jak i Galaxy S3 to najciekawsze i najmocniejsze w chwili obecnej smartfony na rynku oparte o Androida. Trudno z pośród tych dwóch firm wybrać jednego lidera, który dumnie zasiadłby na “tronie” tak jak to miało miejsce w przypadku Samsunga Galaxy S2. W przypadku najnowszych modeli tych producentów, decydującą rolę w sukcesie sprzedażowym odegra zapewne cena, dostępność oraz przywiązanie do danej marki, bowiem specyfikacja techniczna zarówno jednego jak i drugiego modelu jest w obu przypadkach świetna.

Jak wynika jednak z przygotowanego na potrzeby HTC zestawienia tych dwóch modeli, produktowi od Samsunga dużo brakuje do “świetnego” telefonu jakim jest One X. Poniżej lista rzeczy w których One X jest lepszy od konkurenta.

HTC One X

Samsung Galaxy S III

 

Lepsza szybkość Czterordzeniowy procesor 1.5GHz Czterordzeniowy procesor 1.4GHz
Lepszy       aparat 70% lepsza jakość zdjęć; 4 zdjęcia na sekundę; uruchomienie aparatu – 0,7sek. Słaba jakość zdjęć przy słabym oświetleniu; 3 zdjęcia na sekundę; uruchomienie aparatu – 0,99sek.
Lepszy dźwięk   system Beats Audio żaden
Lepszy wyświetlacz Jaśniejszy i czystszy obraz, większe zagęszczenie pikseli Niewyraźny, mniejsze zagęszczenie pikseli
Lepsza trwałość obudowy Poliwęglan Plastik
Lepszy design Światowe uznanie Rozczarowujący

 

Ponadto HTC stwierdziło, że choć ich telefon jest o 0,3 mm grubszy to jednak w bezpośrednim porównaniu w ogóle tego nie czuć, a co więcej ich telefon wydaje się smuklejszy i lżejszy od Galaxy S3.  Zarzut stawiany HTC o niemożności wymiany baterii w One X producent “odbił” twierdząc, że One X na jednym ładowaniu potrafi bez problemu wytrzymać cały dzień, a posiadanie dodatkowego akumulatora i wymienianie go w razie potrzeby jest kłopotliwe dla użytkownika przez fakt posiadania oddzielnej ładowarki na baterię “co jest niepraktyczne, szczególnie podczas podróży”

Jak widzimy, HTC nie pozostawiło suchej nitki na swoim konkurencie dobitnie wykazując wyższość swojego modelu. Wygląda na to, że tajwański producent stworzył telefon idealny w każdym calu. Pytanie tylko czy faktycznie HTC One X jest taki wspaniały jak zostało to przedstawione w raporcie, ale to drodzy czytelnicy zostawiam Wam pod rozwagę. Dajcie jednak znać w komentarzu co o tym wszystkim sądzicie i który model byście wybrali mając taką możliwość.

 

Źródło: Android and Me

 

 

 


Rok okiem Andrzeja – podsumowanie roku

Wcześniejszy wpis

Samsung zbuduje nową linie do produkcji procesorów

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android