1

W kwietniu Google pokazał film prezentujący nowy produkt – Project Glass. Cóż to takiego? Multimedialne okulary rozszerzające naszą rzeczywistość. Pewnie każdy widział film pokazujący jak w czasie rzeczywistym na widziany przez nas obraz nakładane są informację o tym, co, gdzie się znajduje, a jeżeli nie to znajdziecie go poniżej. To właśnie robi nowy produkt od światowego potentata. Dodatkowo mają wyświetlać wiadomości sms, mapy, robić zdjęcia, firmy itd. itp.

Tutaj rodzi się pytanie – dlaczego po kilku miesiącach od premiery filmu piszemy o tym cudzie? Ponieważ 1 czerwca osoba z zewnątrz mogła się nim pobawić! Tak, tak! To już realny produkt. Stwierdziła ona , że okulary są bardzo lekkie, wygodne i po kilku chwilach można zapomnieć, że mamy je na sobie. Dodatkowo obraz, który prezentują, jest niewyobrażalnie dobrej jakości.

Jak widać po zdjęciu – ich wygląd jest co najmniej dziwny. Składają się z samych, niesymetrycznych oprawek. W grubszej części znajduje się cała elektronika oraz touchpad do sterowania urządzeniem, przewijania zdjęć itd. To samo można robić głosem, ale śmiesznie wygląda człowiek idący ulicą i gadający do siebie, prawda? Dodatkowo, jeśli ktoś potrzebuje, do urządzenia można dołożyć dowolne szkła. Także osoby z wadami wzroku nie będą zawiedzione. A i okulary mogą chronić przed słońcem.

No cóż, Google pracuje już prawie trzy lata nad projektem i oznajmiło, że wyjdzie on na rynek dopiero za jakiś czas. Także przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Ja w każdym razie jestem strasznie ciekaw tej matrixowej zabawki 😉


Źródło: gazetaprawna, webshaketv

Rok okiem Kacpra- podsumowanie roku

Wcześniejszy wpis

Google Maps w trybie offline

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne