3

W Los Angeles twa obecnie największa impreza poświęcona grom na świecie, mowa oczywiście o targach E3. I choć w głównej mierze impreza ta przyciąga duże studia tworzące swoje produkcje na konsole czy PC, to jednak nie brakuje również i mniejszych deweloperów. Obok więc takich wydawców jak Sony, Ubisoft, czy Electronics Arts pojawiło się stanowisko Nvidii, która może nie tworzy gier, ale skupia wokół siebie studia, które tworzą je za nią.

W tym roku na stanowisku Nvidii możemy podziwiać 5 gier, które już wkrótce mają trafić na urządzenia wyposażone w układ Tegra 3. Na tą chwilę nie wiadomo kiedy prezentowane tam tytuły trafią do sprzedaży, ani czy zostaną wydane również na starszą generacje procesorów, Tegra 2.Według jednak zapowiedzi przedstawicieli Nvidii, gry powinny pojawić się w Play Store dość szybko. Przyjrzyjmy się jednak samym produkcją.

1. Dead Trigger

Tytuł ten zainteresuje z pewnością fanów eksterminacji zombi, bowiem gra przeniesie nas do świata opanowanego przez chodzące trupy. Według zapewnień gra ma oferować niespotykane do tej pory na urządzeniach mobilnych efekty świetlne, zaawansowaną fizykę kolizyjną (ragdoll), ulepszoną grafikę wody, mgły itp. efekty.

 

2. Pudle THD

Jest to gra, którą co poniektórzy mogą kojarzyć z Xbox Arcade Live bądź też PlayStation Network, teraz jednak będziemy mogli zagrać w nią również na naszych urządzeniach mobilnych. Mechanika i zasady gry są bardzo proste. Naszym zadaniem jest doprowadzenie wody do celu za pomocą odpowiedniego przechylania urządzenia. Gra ma posiadać wysokiej rozdzielczości tekstury, zaawansowaną fizykę oraz efekty cząsteczkowe.

 

3. Demons Score THD

Jest to jedna za bardziej tajemniczych gier, bowiem według informacji ma być to gra akcji integrująca muzykę z bitwami, cokolwiek to znaczy. Gra została wykonana z użyciem silnika Epic Games Unreal 3, celem uzyskania jak najlepszych efektów graficznych 3D, a jej interfejs został zaprojektowany specjalnie pod smartfony i tablety. Wersja przeznaczona na Tegre ma oferować wyższej jakości tekstury, dynamiczne cieniowanie, wysokiej jakości efekty świetlne itp.

 

4. Bounty Arms

Bounty Arms jest grą, która po raz pierwszy została zaprezentowana właśnie na E3. Na razie nie ma na jej temat zbyt dużo wiadomości, wiadomo jedynie, że będzie to gra akcji typu side-scrolling, czyli inaczej mówiąc taka w której poruszamy się tylko w jedną stronę, przykładowo z lewej do prawej.  Gra dzięki bliskiej współpracy twórców i Nvidii, ma oferować wiele ekskluzywnych dodatków takich jak np. tryb Co-op, tylko dla posiadaczy procesorów Tegra 3.

 

5. Heroes Call

Ta produkcja jest kierowana głównie do miłośników RPG, bowiem ma stanowić pierwszy tak rozbudowany “erpeg” na urządzeniach mobilnych. Oprócz rzecz jasna bardzo ładnej grafiki, gra będzie dostarczała wiele godzin rozrywki, masę questów do rozwiązania, ciekawy wątek fabularny, oraz rozbudowane umiejętności naszego bohatera.

 

Trzeba przyznać, że Nvidia skutecznie stara się przyciągnąć do siebie osoby zainteresowane mobilnym graniem. Osobiście jednak podchodzę nieco sceptycznie do zapewnień o niespotykanej do tej pory grafice, która będzie obecna tylko na procesorach Tegra 3. Moim zdaniem jest w tym trochę marketingu, ale o tym przekonamy się już po premierze wymienionych gier. Pod warunkiem oczywiście, że pojawią sie one również na innych urządzeniach nie wyposażonych w Tegre.

Polska reprezentacja ze smartfonami Xperia S i U

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy TAB 2 w dwóch wersjach

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne