1

Pierwszy raz o Androidzie Jelly Bean można było usłyszeć już “chwilę” po premierze Androida Ice Cream Sandwich. Wtedy większość osób zainteresowanych tematem sądziła, że Jelly Bean będzie kolejną wersją Androida o oznaczeniu 5.0. Nie trzeba chyba dodawać, że pomysł ten większości wydawał się niezrozumiały, gdyż Google wypuszczając ICS 4.0 chciało zmniejszyć problem fragmentacji, a doniesienia o nowej wersji systemu miesiąc po wypuszczeniu ICS nijak nie pasowały do tej strategi.

Dziś już z niemal całkowitym prawdopodobieństwem możemy ogłosić, że tajemniczy Android Jelly Bean to nowa wersja Androida, która otrzyma oznaczenie 4.1. Pierwszym urządzeniem jakie ma pojawić się z wyżej wspomnianym systemem ma być według wszelkich przesłanek tablet Google Nexus 7, bo taką prawdopodobnie ostatecznie nazwę będzie nosić to urządzenie. Tablet jak wiemy z wcześniejszych doniesień jest produkowany w kooperacji z firmą Asus i ma być wyposażony w 7 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 × 768, oraz wykorzystywać czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3. Według portalu Rightware, który rzekomo miał już styczność z Nexus 7, tablet zostanie wyposażony w oprogramowanie o oznaczeniu JRN51B, w którym to “J” ma informować nas o Androidzie 4.1, znanym jako Jelly Bean.

Na razie wszelkie szczegóły dotyczące nowej wersji Androida nie są znane, ale z rzeczy które wiemy na tą chwilę możemy się spodziewać interfejsu użytkownika bardzo podobnego do tego znanego z tabletów Kindle Fire sieci Amazon. Tablet będzie wyposażony w kilka ekranów domowych, które będą dedykowane dla różnego typu treści takich jak np. muzyka, filmy, książki itp. Więcej informacji należy się spodziewać po konferencji Google I/O, do której został już miesiąc.

Źródło: Android and Me

Konferencja Apple już 11 czerwca

Wcześniejszy wpis

LG w końcu rusza z aktualizacją do ICS 4.0

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android