0

Według najnowszych niepotwierdzonych doniesień nowy tablet Google Nexus ma trafić na półki sklepowe już na początku lipca. Firma ASUS która ma odpowiadać za produkcję nowego Nexusa od czerwca rusza z procesem produkcyjnym, tak aby do lipca zdążyć wyprodukować 600,000 sztuk. Docelowo zakłada się, że do końca roku na rynku ma się pojawić od 2 do 2,5 milionów sztuk urządzenia.

Prawdopodobnie początkowo produkcja miała ruszyć już w maju, ale ostatecznie została przesunięta na czerwiec celem wprowadzenia pewnych zmian konstrukcyjnych mających na celu jeszcze większe obniżenie ceny końcowej tabletu, która ma oscylowac wokół 200 dolarów amerykańskich.

Ostatnimi czasy co prawda pojawiło się mało przecieków dotyczących Nexusa. Niemniej jednak, teraz kiedy zbliża się termin konferencji Google I/0 możemy spodziewać się większej ilości informacji na temat tabletu. Już dziś z całą pewnością możemy powiedzieć, że nowy Nexus będzie posiadał 7 calowy wyświetlacz oraz prawdopodobnie czterordzeniowy procesor. Niestety na tą chwilę nie wiadomo jaki procesor znajdzie się w urządzeniu, ale prawdopodobnie będzie to jednostka Nvidii.

Miejmy nadzieję, że pojawienie się na rynku w najbliższym czasie kilku tabletów w mocnnejkonfiguracji sprzętowej wymusić na pozostałych producenta, takich jak Sony czy Samsung wypuszczenie równie tanich urządzeń.

Źródło: Android and Me

Machinarium już w Google Play!

Wcześniejszy wpis

Promocje w Google Play i App Store

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android