Mobilne Google+ zostało odświeżone

Google nie ustaje w próbach ulepszania swojej usługi społecznościowej jaką jest Google+. Po zmianach wizualnych w wersji desktopowej przyszedł czas na wersję mobilną przeznaczoną na smartfony z Androidem. Zanim jednak przejdziemy dalej warto tu nadmienić, że wprowadzone zmiany są identyczne jak te wprowadzone już kilka miesięcy temu dla wersji mobilnej, ale przeznaczonej na iOS. Czemu więc Google dopiero teraz zdecydowało się wprowadzić te ulepszenia na Androida? Trudno powiedzieć.

Przejdźmy jednak do samych zmian, które według Vica Gundotra mają sprawić, że Google+ ma być jeszcze ładniejsze, prostsze i w ogóle „naj”.

„Nadal kontynuujemy prace, których celem jest uproszczenie i upiększenie Google i dzisiaj jesteśmy świadkami przyśpieszenia tych działań wraz z nowym Google+ dla telefonów z systemem Android.”

Vic  Gundotra, Starszy Vice Prezes

Nowe Google+ dla Androida pozwala teraz uruchomić Spotkanie (Hangout), czyli inaczej mówiąc wideorozmowę bezpośrednio z naszego smartfona. Inne zmiany dotyczą poprawy nawigacji po serwisie, edycji postów, sugestii dotyczących osób które możemy znać, dodawania zdjęć oraz oczywiście zupełnie nowego wyglądu aplikacji.

Jeżeli jesteście zainteresowani wyglądem serwisu Google+ na smartfonach i chcielibyście sprawdzić na własnej skórze co zostało zmienione, to zachęcam do pobierania aplikacji, co możecie zrobić pod tym linkiem.

More Stories
[PORADNIK] Jak odblokować bootloader w Sony Xperia S