Nowy iPhone? Nie! To ZTE Acqua…

Firma ZTE zapowiedziała dzisiaj, że wprowadzi do sprzedaży nowy model o nazwie Acqua. Smartfon jest conajmniej bardzo podobny do iPhone 4/4s wyprodukowanego przez firmę Apple.

Nowy model ZTE jako Skate Acqua został zaprezentowany na targach MWC 2012, a już w czerwcu ma trafić na nasz rynek i będzie dostępny w ofercie sieci Play. Cena nie jest jeszcze znana, ale patrząc na specyfikację nie powinna być przesadnie wysoka.

Telefon będzie miał fabrycznie wgrany android 4.0 z autorską nakładką ZTE Mifavor. Smartfon ma 4-calowy ekran TFT LCD o rozdzielczości WVGA (480 x 800), a jego sercem jest jednordzeniowy układ Qualcomm MSM7227A o taktowaniu 1 GHz. Prócz tego dostaniemy 4gb wbudowanej pamięci flash, 512 ram, aparat 5mpix, moduł 3G z HSDPA 7,2 Mb/s, WiFi b/g/n, GPS i Bluetooth 2.1 z EDR. W obudowie o wymiarach 120 x 64 x 10,9 mm zamknięto baterię o pojemności 1600 mAh.

Firma Apple, słynąca z bezsensownych pozwów sądowych zapewne podałaby firmę ZTE do sądu w mgnieniu oka, ale raczej tak się nie stanie gdyż na chwilę obecną ZTE nie jest żadnym konkurentem dla Apple. Co innego gdyby taki telefon chciał sprzedawać np. Samsung, HTC. Jak myślicie? Czy Acqua może odnieść sukces mimo niezbyt mocnego hardware? Ja osobiście podejrzewam, że tak, ale tylko wtedy gdy cena będzie bardzo przyzwoita jak przystało na chińskiego producenta.

More Stories
Jak rozbudować domową sieć Wi-Fi?