0

Huawei Ascend P1 to jeden z telefonów, który ma zapewnić chińskiemu producentowi “awans” do pierwszej ligi. Trudno powiedzieć na dzień dzisiejszy czy tak się stanie, ale trzeba przyznać że zaprezentowane w tym roku na targach MWC w Barcelonie propozycje Huawei prezentowały się ciekawie.

Ascend P1 to telefon, który w odróżnieniu od swoich pobratymców np. Huawei Ascend D Quad ma pracować nie na cztero tylko na dwurdzeniowym procesorze. Układem tym według już ostatecznych informacji ma być OMAP 4460 firmy Texas Instruments, wykorzystujący jako CPU procesor Cortex A-9 o taktowaniu 1,5 GHz. Ponadto telefon ma oferować 4,3 calowy wyświetlacz Super AMOLED (960×540), 8 MPx aparat, oraz technologię Dolby Mobile 3.0 + Surround Sound 5.1. Oczywiście całość będzie pracować na Androidzie Ice Cream Sandwich.

Według zapowiedzi producenta, telefon na rynku najpierw pojawi się już w maju w takich krajach jak Honk-Kong, Tajlandia i Australia. W czerwcu natomiast zawita na rynek Ameryki Południowej, a w Europie powinien pojawić się w okresie letnim. Kiedy dokładnie, nie wiadomo.

Źródło: pocketnow.com

Apollo dla wszystkich smartfonów z Windows Phone

Wcześniejszy wpis

Nowy iPhone? Nie! To ZTE Acqua…

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android