0

Asus to bez wątpienia firma, która w świecie urządzeń z Androidem może uchodzić, a właściwie według wielu uchodzi za lidera, przynajmniej jeżeli mowa o tabletach. I nie ma co się zbytnio dziwić takiej opinii, gdyż firma dała się poznać jako producent naprawdę zaawansowanych technologicznie i niezawodnych tabletów. Wygląda jednak na to, że nikt nie jest nieomylny i nawet Asus popełnia błędy.

Jak się okazuje najnowszy model tabletu, Asus Transformer Prime ma bardzo poważne problemy ze złapaniem sygnału GPS. Początkowo użytkownicy próbowali sami na wiele sposobów poradzić sobie z tym problemem, nawet sama firma wydawała pewne aktualizacje, które miały pomóc w rozwiązaniu problemu. Niestety, na niezbyt wiele to się zdało, problem z GPS’em jak był, tak jest dalej.

Prawdopodobnie za całą sytuację odpowiedzialna jest antena GPS wmontowana w urządzenie, która jest po prostu za małej mocy. Sprawa jest na tyle poważna, że jakiś czas temu Asus zapowiedział wszczęcie prac nad specjalną zewnętrzną anteną GPS, która miała by wspomagać tą wbudowaną. Według zapewnień tajwańskiego producenta, antena miała być niewielkich rozmiarów, w dodatku całość w połączeniu z urządzeniem miała doskonale razem współgrać wizualnie. Jak się okazuje również i w tym aspekcie firma poniosła klęskę.

Serwisowi Land of Droid udało się dostać do zdjęć pokazujących ową przystawkę i wcale nie wygląda to tak doskonale jak zapowiadano. Cała  antena korzysta z 40 pinowego adaptera wbudowanego w tablet, co uniemożliwia stosowanie zewnętrznej klawiatury, czy choćby ładowanie tabletu w czasie gdy jest ona podłączona. Co więcej całość ma długość niemal całego tabletu w trybie poziomym i dodatkowo jest dość gruba. To wszystko sprawia, że zewnętrzna antena nie ma żadnej z wcześniej zapowiadanych cech. Mówi się, że wyrób przedstawiony na zdjęciach to jeszcze wczesna wersja i do momentu produkcji, może ona ulec zmianie, ale prawdopodobnie jeżeli nawet to i tak nie uda się wyeliminować wszystkich wad.

Jedynym plusem w całej sytuacji jest fakt, że firma będzie rozdawać tego typu anteny wszystkim posiadaczom Transformera Prime za darmo. Pod tym względem firmie należą się faktycznie słowa uznania, gdyż inny producent albo nie zrobiłby nic w zaistniałej sytuacji, albo kazałby sobie płacić za dodatkową antenę. Niemniej jednak mały niesmak pozostaje, gdyż ewidentnie zawinił Asus, który na etapie projektowania źle dobrał poszczególne elementy, czego wynikiem są problemy z sygnałem GPS. Może lepszym rozwiązaniem z punktu widzenia klienta byłoby wstrzymanie produkcji po wykryciu usterki, zmodernizowanie produktu i wznowienie produkcji już nowego, wolnego od wad tabletu, a klientom którzy tablet zakupili wcześniej wymienienie ich na nowe modele. A jakie jest Wasze zdanie?

[nggallery id=130]

Źródło: Android and Me

 

Google Drive rusza w przyszłym tygodniu

Wcześniejszy wpis

SGS III jest już w Londynie!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android