0

Rynek tabletów rozwija się w tym roku niezwykle dynamicznie. Producenci co chwilę ogłaszają swoje propozycje w tym segmencie chcąc przypodobać się potencjalnym klientom.  Do grona tych producentów właśnie dołączyła Toshiba z serią nowych tabletów o nazwie Excite. Jak zapowiada sam producent tablety te powinny pojawić się na półkach sklepowych w maju bądź czerwcu bieżącego roku.

Na co warto zwrócić w tym przypadku uwagę? Przede wszystkim na różnorodność tej linii, do której mają należeć aż trzy tablety różniące się między sobą wielkością ekranu i oczywiście ceną, ale o tym trochę dalej. Tablety mają być dostępne w wersji z ekranem o przekątnej 7,7, 10 oraz 13 cali. Tablet z 7,7 i 10 calowym ekranem ma pracować z rozdzielczością 1280×800 pikseli, a ich większy 13 calowy odpowiednik ma odznaczać się rozdzielczością 1600×900 pikseli.  Takie rozwiązanie pozwoli nam na dopasowanie wielkości urządzenia do naszych preferencji. Dodatkowo wychodzi na to, że specjaliści japońskiego giganta postanowili posłuchać głosów klientów i nie powielać błędów, które były wytykane w przypadku ich wcześniejszego tabletu, Toshiby Thrive. Dużo osób zarzucało wtedy Toshibie wyprodukowanie urządzenia, które w przyrównaniu do konkurencji było grube i nieporęczne. Tym razem nowa linia tabletów ma stawiać na wytrzymałą obudowę przy zachowaniu ekstremalnie małej grubości. Wszystkie urządzenia mają być wyposażone docelowo w procesor Tegra 3 co z pewnością ucieszy fanów gier i bardziej wymagających aplikacji.

Teraz czas na rzecz niemniej ważną od samej specyfikacji urządzenia, a mianowicie cenę. Niestety urządzenia nie będą należeć do najtańszych. Jeżeli wierzyć podanym informacją za poszczególne wersję zapłacimy:

Excite 7,7 “- Data wydania 10 czerwca

 [slideshow id=125]

  • 16GB model – 500 dolarów
  • 32GB model – 580 dolarów

Excite 10 “- Data wydania 6 maja

 [slideshow id=126]

  • 16GB model – 450 dolarów
  • 32GB model – 530 dolarów
  • 64GB model – 650 dolarów

Excite 13 “- Data wydania 13 czerwca

[slideshow id=128]

  • 32GB model – 650 dolarów
  • 64GB model – 750 dolarów

Powyższe ceny w pewnym stopniu są podyktowane specyfikacją samego urządzenia, która jest dość mocna, ale jak pokazują niejednokrotnie przykłady konkurencji, tablety o podobnej konfiguracji da się zakupić w niższej cenie. Niestety takie, a nie inne ceny nie wróżą zbyt dużej popularności tym tabletom, ponieważ dzisiaj potencjalny klient rozgląda się raczej za urządzeniami tanimi, o czym może świadczyć choćby popularność Kindle Fire.

Źródło: Android and Me

Smartfony HTC bez słuchawek Beats Audio?

Wcześniejszy wpis

Sony Xperia S

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android