0

Jeżeli czekacie z niecierpliwością na oficjalną zapowiedź i premierę tabletu od Google, to niestety mam dla Was smutną nieco informację. Jak podają źródła ściśle uczestniczące przy projekcie, podobno Google ostatecznie opóźni czas pojawienia się tabletu na rynku do lipca. Opóźnienie to wynika w głównej mierze z faktu iż Google za wszelką cenę chce uczynić swój tablet jednym z najtańszych urządzeń tego typu na rynku. Chodzi tutaj głównie o nawiązanie “walki” z równie tanimi tabletami konkurencji, np. Kindle Fire z sieci Amazon. Według podanych dzisiaj informacji, gdyby premiera miała odbyć się w przeciągu najbliższych dni, tablet Nexus kosztowałby w granicach 250 dolarów. Google zaś zależy bardzo na tym aby cena ta oscylowała w granicach 150-200 dolarów. 

Te same źródła podały również, że za produkcje Nexusa faktycznie odpowiada Asus. Co więcej podobno urządzenie ma się opierać na procesorze Tegra 3, a więc tym samym nie potwierdzają się wcześniejsze pogłoski, jakoby w tablecie miał znaleźć się układ Snapdragon S4 firmy Qualcomm. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że ostateczna specyfikacja może jeszcze ulec zmianie.

Jeżeli wierzyć powyższym informacją to wszystko wskazuje na to, że wkrótce na rynku pojawi się tani i zarazem wydajny tablet, co może trochę namieszać na rynku. Przeważnie wszystkie tanie urządzenia cierpią na wydajności, tutaj obecność najnowszego układu od Nvidii niejako gwarantuje nam, bądź pozwala domniemywać że tym razem będzie inaczej. Jeżeli więc planujecie w najbliższym czasie zakup tableta, to proponuje Wam wstrzymać się z tą decyzją do czasu kiedy pojawi się więcej oficjalnych danych na jego temat.

 

Źródło: Android and Me

„Biedronkowy” tablet – GoClever Tab A73

Wcześniejszy wpis

Aplikacje z WP 7 Mango działać będą również na Apollo

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android