1

Polska ekipa Wro Claw Studio, już raz udowodniła, że potrafi robić aplikacje na światowym poziomie. BIG! caller ID to świetna aplikacja, bez której nie wyobrażam sobie dzisiaj mojego androida. Panowie jednak nie spoczęli na laurach i wydali kolejna świetną aplikację, która na stałe u mnie zagości-Puzzle Alarm Clock!

Na pewno nie jeden z was, drodzy czytelnicy, ma problemy ze wstawaniem. Nie jednego budzika też pewnie próbowaliście, także i tych w których trzeba np. rozwiązać zadanie matematyczne, by przestał wyć czy innych z funkcją łagodnego budzenia. I pod tym względem PAC(Puzzle Alarm Clock) nie jest w żadnym wypadku rewolucyjny. Jest natomiast ewolucyjny, łączy najlepsze funkcje wszystkich budzików których dotychczas używałem, dodając też takie, na które ja osobiście wcześniej się nie natknąłem.

Interfejs jest ładny i przejrzysty, nic nie jest poukrywane, a wszystkie elementy są wystarczająco duże. Dominuje kolor szary z elementami niebieskimi, co moim zdaniem świetnie do siebie pasuje. Różnorakie funkcje uruchamiane są włącznikami. Każda opcja jest też opisana, byśmy nie musieli domyślać się do czego służy, zdecydowanie jest to duży plus, ułatwia to użytkowanie-nieraz musiałem głowić się lub szukać w internecie co robi dane ustawienie. Każdy Alarm oczywiście można nazwać, dzięki czemu nie zapomnimy o ważnych rzeczach które musimy rano zrobić np. wykąpać się ;). Pole ustawiania godziny jest klasyczne dla androida-i moim zdaniem lekko niewygodne. Dużo bardziej praktyczne byłyby cztery bębenki z 10 cyframi, jednakże taki a nie inny system jest niestety, prawdopodobnie, ograniczeniem Androida, a nie developerów.

W spisie naszych alarmów przy każdym widnieje godzina, nazwa i ikonograficzne przedstawienie funkcji budzenia, które zaraz przedstawię, dni tygodnia w których budzik będzie nas “wyciągał z łóżka” oraz oczywiście przełącznik aktywacji lub dezaktywacji.

A więc tworząc nowy alarm, najpierw wybieramy godzinę. Możemy wpisać ją klawiaturą lub używać manualnego sposobu, czyli plusów i minusów. Dalej wpisuje się nazwę. Pod tym znajdują się kwadraciki z pierwszymi literami dni tygodnia-zaznaczamy te w których alarm ma działać. Przyznaje jest to system bardzo wygodny. Zaraz potem ustalamy jeden z trzech typów budzika:

  • Calm
  • Normal
  • Bomb

Po wybraniu Calm ujawnia się ekran, gdzie ustawiamy: maksymalną głośność, która będzie narastać wraz z upływającym czasem, dzwonek(do wyboru 3 wbudowane, naprawdę miłe, kojące dźwięki specjalnie dla trybu “spokojnego”), oraz ustalamy czy chcemy wibracje. To samo jest w trybie normalnym, lecz tam ustawiamy po prostu głośność. W trybie bomby…nie możemy zmienić nic, by nie przyszło nam do głowy łagodzić na naszą pobudkę. Tryb calm jest świetny- zamiast wyrywać Cię ze snu, delikatnie zabiera Cię z objęć Morfeusza. Dla bardziej opornych jest bomba, która naprawdę potrafi dać po uszach. Przed wybuchem jednak krótko tyka…tylko najlepsi saperzy dadzą radę ją rozbroić. Świetnym rozwiązanie jest zaimplementowana wyszukiwarka dźwięków- czasem trudno znaleźć jest jedną piosenkę spośród tysiąca które są uporządkowane w niezrozumiały, dla mnie sposób(to samo w GO sms Pro: kryterium są artyści, jednak nie jestem pewien w jakiej kolejności oni występują, chyba chodzi o ilość utworów).

Gdy już ustawiliśmy sposób budzenia, czas ustalić sposób wyłączenia wroga wszystkich śpiochów. Ponownie do wyboru mamy trzy opcje. Klasyczny touch, czyli po prostu wciskanie przycisku na ekranie. Gdy zdecydujemy się ustawić opcję drzemki, na telefonie pojawią się do wyboru 4 klawisze: Stop, 5 min, 10 min i 15 min. Lepszym rozwiązaniem byłaby możliwość personalizacji długości drzemki, jednakże mimo to, większość z nas i tak wybrałaby jedna z tych opcji. Możemy także ustalić ile maksymalnie drzemek będziemy mogli sobie jeszcze uciąć. Jednakże dla niektórych może być to zbyt proste, dlatego dla takich osób Wro Claw Studio przewidziało utrudnienia. Pierwsze z nich to puzzle, na które składają się cztery wyzwania dla naszego umysłu: kolor i kształt, karty, równanie oraz przepisz kod. Jeżeli wybierzemy wszystkie, to pojawiać się będą losowo, gdy jednak któreś z zadań nam się nie podoba-możemy je po prostu dezaktywować. Budzik nie przestanie wyć dopóki nie uda nam się rozwiązać zadania. Możemy też wybrać jeden z trzech poziomów trudności. Brakuje tu niestety opcji drzemki, reszta jest jednak na wielki plus. Gdy jednak ktoś rano pragnie zacząć od wysiłku fizycznego, to wybierze opcję shake. By się obudzić, musimy wytrząsać telefon ustaloną wcześniej liczbę razy z odpowiednią siłą. Wbrew pozorom-jest to naprawdę trudne.Ustawić możemy jeszcze trzy rzeczy. Jeżeli obudziliśmy się przed alarmem, to 5 min przed takowym na belce notyfikacji ukazuje się naszym oczom pytanie czy już wstaliśmy które oszczędza nam słuchania nieznośnych dźwięków. Naprawdę genialne rozwiązanie, wielkie szacunek dla autorów za to. Następna opcja to Motywacja FB. Gdy nie wstaliśmy na czas, aplikacja umieszcza to na naszej tablicy, a znajomi mogą na przykład wymyślić nam karę. Pomysł ciekawy, niektórych może zmotywować do wstawania, tylko by uniknąć szyderstw przyjaciół 😉 Na koniec możemy wybrać jeszcze aplikację która włączy się po alarmie: np. kalendarz czy pogodę, ot, by zaplanować dzień!

Każdy użytkownik ma także swój profil-telefon słucha odgłosów naszego snu i rejestruje oraz ocenia go.Wcześniej jednak trzeba wcisnąć przycisk-idę spać. Możemy też ustawić nasz idealny czas snu- PZA poinformuje nas wtedy, że pora byśmy się kładli. Znalazło się też miejsce dla kapitalnej opcji. Mianowicie, wymuszenie by budzik grał zawsze przez głośnik smartfona, nawet gdy podłączony jest do głośników czy słuchawek. Super! Ostatnio miałem problemy z głośnością, gdyż do snu nastawiałem cicho muzykę przez głośniki, a budzik mnie nie budził-ta opcja rozwiązała moje problemy

                                                                                                                                                                                                                                                       A więc Puzzle Alarm Clock to ładny budzik któremu nie brakuje żadnej opcji. Dzięki szerokiemu wyborowi systemu budzenia zdecydowanie rzadziej będziecie spóźniać się do pracy czy do szkoły.  Jak najbardziej opłaca się wydać te kilka złotych by mieć pełną wersję tej solidnej, niemal doskonałej aplikacji.

Aplikacje z WP 7 Mango działać będą również na Apollo

Wcześniejszy wpis

Huawei Honor jednak pojawi się w Polsce

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać