1

Pośród tłumu klawiatur na Androida, w gronie QWERTY, wyróżniają się 2- Swype oraz SwiftKey X. Osobiście jestem entuzjastą tej drugiej. Dzięki najlepszej opcji predykcji ze wszystkich klawiatur, piszę się na niej nadzwyczaj szybko. Wydawało się, iż niewiele można było wymyślić by jeszcze ulepszyć tą klawiaturę, nie czerpiąc z doświadczeń konkurentów.

Okazuje się, że jest to jednak nieprawda. TouchType wypuścił bete 3’ciej wersji tej genialnej klawiatury. Niestety, dostępna jest tylko dla użytkowników VIP(niestety, nie udało mi się dojść jakie warunki trzeba spełnić by takowym się stać, sam zakup nie wystarcza) pod adresem  http://vip.swiftkey.net. Co nowego? Zmieniło się rozstawienie klawiszy-większa spacja, kosztem oddzielnych przycisków znaków interpunkcyjnych, ukrytych teraz pod jednym klawiszem.  Dostaniemy także 2 nowe motywy-Cobalt oraz Ice Cream Sandwich. Zaimplementowano nowe języki:  Koreański, Estoński, Perski, Islandzki, Łotewski, Litewski oraz Serbski (w sumie baza zawiera 42 języki).

Najważniejszą nowością jednak będzie wyeliminowanie konieczności używania spacji. Teraz błędnie użyta spacja lub pominięta w obrębie całego wyrażenia będzie inteligentnie uzupełniana(lepiej przedstawia to filmik). Brzmi to jak pieśń przyszłości, ale prawda jest taka, że to właśnie my żyjemy w tejże przyszłości. Początkowo funkcja ta będzie niewydajna, jednakże wraz z ilością wprowadzonych słów pisanie będzie stawało się coraz bardziej “magiczne”. Niestety, język polski nie jest tak schematyczny jak angielski, co automatycznie obniża wydajność SwiftKey’a-przekonamy się, czy i w tym wypadku tak będzie.

T-Mobile “goni” Play

Wcześniejszy wpis

„Biedronkowy” tablet – GoClever Tab A73

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android