0

Któż z graczy nie tracił wielu godzin by kręcić milionowe wyniki w Tony Hawk Pro Skater? Obecnie schedę po nim przejęła odmienna, acz równie dobra seria Skate. Fani tych serii, od niedawna, mogą poczuć magię deskorolki także na smartfonach, a to za sprawą firmy Runner Games i ich gry Skater Boy.

W tej nieskomplikowanej grze wcielamy się w, a jakże, młodego chłopca który na deskorolce radzi sobie całkiem nieźle. Wraz ze swoim drewnianym przyjacielem dzielnie przemierza, póki co, miasto, wieś oraz cmentarz. Grafika jest miła dla oka, twórcy postarali się o szczegóły i dobrze budują właściwą atmosferę każdej z miejscówek, mówiąc językiem skate’ów. Muzyka to raczej jeden ze słabszych elementów gry, monotonna i irytującą sprawia, że szybko chce się ją wyłączyć.

Prędkość naszemu bohaterowi nadajemy poprzez miarowe wciskanie przycisku w lewym dolnym rogu, natomiast gdy chcemy skoczyć tapiemy w przycisk w prawym dolnym rogu. U góry mamy licznik punktów, przekrój planszy z zaznaczonym checkpointami oraz ilość żyć i zebranych pucharków. Tak, tak bo, po za przejściem planszy, czekają na nas 3 zadania: dojechać do końca bez straty żadnego z 5 żyć, złapać 5 pucharków i zebrać wszystkie gwiazdki. Dwa pierwsze zadania wykonamy bez problemu, lecz tylko najwytrwalsi zbiorą każdą gwiazdkę. Na całe szczęście wszystkie, te misję możemy zrealizować przy osobnych przejściach danego levelu, co czyni grę bardziej przystępną. Każdy skok to losowy trik premiowany 300 punktami, dodatkowo przy odrobinie zręczności możemy zarobić kolejne punkty przy wskakiwaniu na poręczę lub autobusy i robieniu przeróżnych tzw. grindów.

Podczas przejazdu napotkamy na przeszkody, statyczne i ruchome, których wygląd zależy od świata przez który akurat przejeżdżamy. Gra się przyjemnie, jednak z czasem ulegamy schematyczności rozgrywki. W menu wyboru światów można zauważyć etykietkę „coming soon”, co daje nadzieję na kolejne, bardziej urozmaicone światy.

Skater Boy to gra z pewnością wciągająca, dobra na krótkie przerwy jak i dłuższe posiedzenia z telefonem. Rozgrywkę uprzyjemnia miła dla oka grafika, trochę przeszkadza muzyka, ale tą można łatwo wyłączyć. Z czasem do rozgrywki wkrada się nuda, jednakże warto ściągnąć, zagrać i obserwować rozwój Skater Boy’a.

 

Instagram już w Google Play!

Wcześniejszy wpis

T-Mobile “goni” Play

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android - Gry