0

Huawei wraz z nadejściem roku 2012 zapowiadał odmienienie wizerunku marki, którą do tej pory raczej trudno było zaliczyć do czołowych producentów sprzętu mobilnego. Co więcej na samych deklaracjach bynajmniej się nie skończyło i producent wraz z tym rokiem postanowił wprowadzić na rynek kilka modeli smartfonów, które faktycznie bez wstydu mogą rywalizować z konkurencyjnymi produktami. Jednym z takich właśnie telefonów jest Huawei Ascend D, który przez chińskiego producenta jest reklamowany jako najsmuklejszy oraz najwydajniejszy smartfon na rynku. I tu pojawia się problem, ponieważ według najnowszych danych to co miało być takie wspaniałe, okazuje się że jednak takim nie jest.

Na pierwszy rzut oka flagowemu modelowi od Huawei, cały czas mowa oczywiście o Ascend D, nic nie brakuje. Telefon może zrobić wrażenie jeżeli chodzi o jego wygląd, choć to akurat rzecz gustu, niemniej jednak jego specyfikacja również przedstawia się bardzo obiecująco. Wystarczy nadmienić tu 4,5 calowy wyświetlacz HD 720p (330 ppi), 1 GB pamięci RAM, dźwięk Dolby Digital Surround, baterię o pojemności 1800 mAh, aparat o rozdzielczości 8MPx, oraz zgodnie z obowiązującymi w tym roku standardami czterordzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1,5 GHz. To właśnie ten procesor, opracowany i wyprodukowany przez Huawei miał stanowić o tej niespotykanej szybkości. Jak podawał sam producent miał się on charakteryzować szybkością większą o 49% względem najszybszych obecnie stosowanych układów. I choć owe “przechwałki” były naciągane i tak naprawdę nikt nie oczekiwał od tego telefonu aż takiej szybkości, to jednak prawda okazała się dość okrutna.

Jak się bowiem okazuje układ Qualcomma, który jest już na rynku dość długi czas, mowa o Snapdragon S4 pod względem wydajności wyprzedza układ zastosowany w Ascend D. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Snapdragon S4 jest układem “zaledwie” dwurdzeniowym. Oczywiście nie oznacza to, że flagowiec Huawei jest złym telefonem, ale wobec powyższego reklamowanie tego telefonu jako najszybszego jest lekko mówiąc niepoważne. Pytanie tylko jak to się przedłoży na sprzedaż tego modelu, którego premiera zbliża się nieubłaganie.

 

Źródło: pocketnow.com

Żarty prima aprilisowe

Wcześniejszy wpis

Android 4.0 dla wszystkich Xperii z 2011 roku

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android