0

I nie, niestety nie wiemy nic o oficjalnych buildach od producentów. Jednak z pomocą przychodzi scena developerska. Dotychczas Custom ROMy ICS, przygotowywane na słuchawki z jednostkami ARMv6 na pokładzie, były ułomne-mimo ciężkiej pracy programiści nie mogli przeskoczyć braku bibliotek na tę generację procesorów. W związku z tym nie działał podgląd w kamerze, odtwarzanie wideo, youtube czy pełna akceleracja sprzętowa. By móc stworzyć funkcjonalną wersję, np. CM9, na telefony jak ZTE Blade czy LG P500 trzeba było liczyć na jeden z dwóch cudów. Mianowicie któryś z producentów wydałby telefon z procesorem ARMv6 i ICS(marzenia ściętej głowy, gdyż jest to już stara technologia) lub Qualcomm odniósłby się do petycji i wypuścił takowe biblioteki. Ku zaskoczeniu wszystkich Qualcomm wypuścił biblioteki dla GPU Adreno wiążącego się z ARMv6.

Co to oznacza? Rozwiązanie wszystkich problemów o których mówiłem wcześniej. Programiści będą mieli teraz ułatwiona pracę, nie będą musieli szukać okrężnych rozwiązań by uczynić ICS na budżetowych telefonach gotowym do użytku. Tak więc teraz tylko czas dzieli nas od pierwszych Lodowych Kanapek na telefony ze średniej półki.

Qualcomm podjął decyzję która nie pokrywa się z zasadami współczesnego biznesu, gdyż mógł w ten sposób pozbawić się zysku. Jednakże tak odważnych ruch zmniejszy fragmentację Androida(ucz się Google, ucz) i zapewni producentowi dozgonną wdzięczność użytkowników. Jak widać: da się- coraz więcej producentów decyduje się na odblokowywanie bootloaderów wspierając tym magików z xda, Qualcomm wydaje biblioteki…przyjazna polityka prowadzona na polu Androida to duży krok w stronę dominacji na rynku smartfonów.

źródło:developer.qualcomm.com, groubal.com

HTC One X i S dostępne w sprzedaży… w Niemczech

Wcześniejszy wpis

Koniec współpracy Microsoftu z Nokią?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android