4

Dzisiaj postanowiłem opisać aplikacje, z której ostatnio zdarza mi się korzystać bardzo często i jestem nią zachwycony. Okazało się, że mnogość funkcji może iść w parze  z prostotą, a dodatkowo podróż komunikacją miejską po obcym mieście może być przyjemna. Posłuchajcie.

Na początek kilka banałów: aplikacja działa bardzo płynnie i stabilnie. Wygląda ładnie, nie kosztuje zupełnie nic, jednak musimy oglądać małe banery reklamowe. Skoro mamy to za sobą przejdźmy do omówienia głównych funkcji:

– Po uruchomieniu jakdojadę pojawi się możliwość wyboru miasta, po którym będziemy się poruszać. Mamy możliwość wyboru jednaj z siedmiu lokalizacji – jak na razie.

– Główną i najprostszą funkcją jest możliwość dodawania linii autobusowych / tramwajowych do ulubionych. Wybieramy jeszcze przystanek, z którego chcemy jechać i już. Na głównym ekranie mamy spis dodanych przystanków. Po rozwinięciu widzimy poszczególne linie z kilkoma najbliższymi odjazdami. Po tapnięciu jedną z nich pojawia się szczegółowy rozkład z przystankami oraz godzinami odjazdu na cały dzień. Od czasu do czasu zobaczymy wykrzyknik przy linii. Oznacza to, że aplikacja wie o utrudnieniach na danym odcinku. Po wybraniu tego znaku zobaczymy szczegółowy opis.

– Developerzy zaoferowali nam także nawigację. Wybieramy punk startowy oraz docelowy, oraz kilka dodatkowych ustawień (przykładowo czy chcemy trasę szybką – możliwe przesiadki, czy też wygodną – może zająć dłużej, ale jest bez przesiadek lub z minimalną ich ilością), klikamy wyszukaj i naszym oczom ukażą się wszystkie możliwości dojazdu.

Po wybraniu jednej z opcji zobaczymy szczegóły łącznie z tym, ile zajmie nam dojście na przystanek a nawet cena podróży.

Po tapnięciu w „nawiguj” zobaczymy mapę wraz z szczegółowymi wskazówkami jak dojść na przystanek, gdzie się przesiąść oraz ile jeszcze zajmie nam podróż. Wszystko działa bardzo dobrze.

I tutaj moje największe zaskoczenie! Informacje w czasie rzeczywistym o opóźnieniach! Jeśli jakiś środek transportu spóźni się o tyle, że nie zdążymy na przesiadkę aplikacja nas o tym poinformuje i zaproponuje zmianę trasy!!

Jak widzimy możliwe jest otrzymanie za nic czegoś wartościowego. Komu przyda się program? Moim zdaniem wszystkim. Każdy chociaż raz na jakiś czas musi się gdzieś dostać a akurat nie ma pod ręką auta oraz pieniędzy na taksówkę. Wówczas pojawia się strach i pytanie: Jak ja mam tam dojechać? No i odpowiedź na nie znajdziemy dzięki „jakdojade”. Polecam!!!

Ocena 5/5!

Huawei Ascend D Quad opóźniony

Wcześniejszy wpis

Nokia Mapy, Nawigacja zaktualizowane

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać