Reckless Racing 2 – Recenzja

 

 

Jakiś czas temu w Google Play pojawiła się kontynuacja jednej z najpopularniejszych gier wyścigowych na platformy mobilne „Reckless Racing 2”. Czy także tym razem kolejna gra wyścigowa studia Polarbit stanie się mobilnym bestsellerem?

   

Poprzednia część zachwycała grafiką oraz arcade’owym modelem jazdy który pozwalał na beztroskie ślizganie się między zakrętami. W drugiej części twórcy postawili na zupełnie coś innego.

 

Fizyka jazdy

 

Model prowadzenia samochodu względem poprzedniej części został gruntownie przebudowany, twórcy tym razem postawili na realizm co według mnie wyszło grze na dobre. W nowej odsłonie nie można już wchodzić w zakręty na pełnym gazie i bez problemu obracać tyłem samochodu jak się tylko chce. Gracze obeznani z pierwszą częścią po uruchomieniu drugiej będą nieco zawiedzeni, całego systemu jazdy będzie trzeba uczyć się na nowo.

 

Oprawa audiowizualna 

 

Od strony graficznej gra prezentuje się wyśmienicie. Świetnie zrobione modele samochodów w dymie pustynnego piasku wyglądają naprawdę oszałamiająco jak i każdy element na trasie. Dźwięki wydawane przez samochody też brzmią nie najgorzej, a podczas wyścigu towarzyszy nam szybka muzyka.

 

 

Tryby gry

 

Głównym trybem gry jak nie trudno się domyślić jest kariera w której skład wchodzi 12 turniejów, a w każdym z nich kilka wyścigów za które dostajemy odpowiednią ilość punktów (pierwsze miejsce – 10, drugie – 8 itd.) oraz pieniędzy które wydajemy na nowe samochody bądź ulepszenia. Po każdym z turniejów zostaje podliczana nasza ilość punktów i zostajemy uhonorowani odpowiednim miejscem w tabeli. 

 

 

 

W trybie kariery znajdziemy 3 konkurencje: Race (tradycyjny wyścig kto pierwszy ten lepszy), Elimination (po każdym okrążeniu odpada kierowca zajmujący ostatnie miejsce) i Hot Lap (wygrywa kierowca który podczas wyścigu uzyska najlepszy czas jednego okrążenia).

 

Oprócz kariery, twórcy oddali do naszej dyspozycji jeszcze trzy tryby, mianowicie Arcade (jeździ się w nim bardzo podobnie jak w pierwszej części, głównie chodzi o to aby każdy zakręt przejechać na drifcie z jak największą prędkością), Single Event (sami wybieramy w jakiej konkurencji chcemy wziąć udział) oraz Multiplayer.

 

SI przeciwników

 

Niestety ale jest to jedna z większych wad gry. Mimo że przeciwnicy czasami walczą ze sobą i próbują wyrzucić innego z trasy to głównie jadą jak tyczki jednym torem. Czasami zdarzało mi się że mimo zatorowania przeciwnikowi drogi ten zamiast mnie objechać czy wyminąć wjechał prosto na mnie i powoli popychał. Czasem jest to wręcz irytujące że próbując wyprzedzić jednego z oponentów wypycham go, a ten znów na siłę wraca na swój określony tor.

 

Podsumowanie

 

Reckless Racing 2 jest zdecydowanie jedną z najlepszych gier wyścigowych na platformy mobilne (na Androida chyba najlepszą). Świetna fizyka jazdy, oprawa graficzna oraz grywalność powodują że po włączeniu gry nie możemy się od niej oderwać i niestety, przechodzimy ją za jednym razem, bowiem gra jest za krótka jak na swoją zaporową cenę 16zł…. ale przecież mamy Multiplayer.

 

 

 

Plusy:

+Fizyka jazdy

+Oprawa audio/wideo

+Zróżnicowane tryby gry

 

Minusy:

-Cena

-Krótki tryb kariery

-Słabe SI przeciwników

 

Źródło:  www.gamezebo.com

More Stories
Galaxy A11 background
Samsung Galaxy A11 po cichej premierze