0

Samsung Galaxy SIII to bez wątpienia najbardziej oczekiwany telefon w tym roku. Tym bardziej, że w dalszym ciągu brak jakichkolwiek sprawdzonych informacji odnośnie jego specyfikacji technicznej, czy choćby daty premiery. Oczywiście co jakiś czas pojawiają się różnego typu przecieki informujące nas o planach Samsunga w kwestii premiery, ale tak szybko jak się pojawiają tak szybko zostają dementowane przez przedstawicieli koreańskiego producenta.

Najnowszy tego typu przeciek mówi, że oczekiwany następca popularnego SGSII ma się pojawić w czerwcu. Trudno powiedzieć na ile jest to pewna informacja, bowiem jedyne co udało się “wycisnąć” z Samsunga to informacja, że urządzenie ma się pojawić bliżej jego faktycznego wprowadzenia na rynek. Ma to zapobiec sytuacji w której na faktyczne pojawienie się telefonu na półkach musielibyśmy czekać jeszcze kilka miesięcy od daty premiery.

Ta sama plotka dotyczy również domniemanej specyfikacji technicznej, która ma niby prezentować się następująco:

  • Android 4.x Ice Cream Sandwich
  • 4,8-calowy wyświetlacz HD Super AMOLED Plus
  • czterordzeniowy procesor Exynos 4412 o taktowaniu 1,5-1,8 GHz
  • 12 MP aparat fotograficzny, kamera przednia HD
  • Tylko 7 mm grubości
  • Ceramiczna obudowa

Muszę przyznać, że mnie osobiście zaintrygowała ta ceramiczna obudowa. Jeżeli ta informacja się sprawdzi to będzie oznaczało, że Samsung chce definitywnie skończyć z wizerunkiem firmy produkującej plastikowe telefony. Wiele osób głównie własnie ten aspekt wymienia jako największą wadę telefonów tej firmy. Pytanie tylko czy lepszej jakości obudowa nie pociągnie za sobą wzrostu cen ich urządzeń.

Według pewnego rosyjskiego blogera Eldar Murtazina telefon jest już ukończony i obecnie trafił do produkcji. Jeżeli okaże się to prawdą to faktycznie istnieją duże szanse na pojawienie się SGSIII w czerwcu. Zresztą w końcu kiedyś Samsung musi pokazać ten telefon, a zostało im już tylko niecałe 9 miesięcy na to 🙂

Źródło: Android and Me

HTC One V w dwóch wersjach kolorystycznych

Wcześniejszy wpis

Asus Transformer TF101 „załatany”

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android