Nvidia wyzywa Apple “na pojedynek”

Dosłownie kilka minut temu pisałem, że zapewne niedługo przyjdzie nam czekać na porównanie możliwości układu zastosowanego w nowym iPadzie, A5X, a tak promowanym procesorze Tegra 3 od Nvidii. Informacja podana przez Apple na konferencji poświęconej premierze nowego iPada widać wywołała wielkie oburzenie w szeregach Nvidii, ponieważ ci zdecydowali się na wyzwanie Apple z ich układem do bezpośredniej konfrontacji. Chodzi tutaj o informację mówiącą, że układ A5X zastosowany w nowym iPadzie jest czterokrotnie wydajniejszy od Tegry3.

Układ zastosowany przez Apple składa się z dwurdzeniowego procesora CPU oraz czterordzeniowego procesora graficznego GPU. Natomiast Tegra 3 od Nvidi to czterordzeniowy procesor wyposażony w aż 12 rdzeni odpowiadających za renderowanie grafiki. Trzeba przyznać, że patrząc na te dane trudno uwierzyć w informacje podane przez Apple, tym bardziej, że nie są one potwierdzone żadnymi testami porównawczymi. W związku z tym Nvidia zapowiedziała, że jak tylko nowy iPad pojawi się na rynku, a nastąpi to 16 marca, zakupią tablet od Apple i porównają jego osiągi w niezależnym teście.

Szczerze powiedziawszy zapowiada się ciekawie. Czyżby Apple miało za kilka dni ponieść wstydliwą porażkę? A może ich układ mimo skromnej architektury faktycznie jest wydajniejszy czterokrotnie od Tegry 3? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Źródło: Android and Me

More Stories
project cars go
Project Cars zmierza na platformy mobilne