0

Wszystko wskazuje na to, że ostatnie doniesienia o prawdopodobnym wypuszczeniu nowej wersji Androida 5.0 bynajmniej nie są plotką. Oto bowiem coraz częściej w sieci pojawiają się informacje zdające się potwierdzać tą tezę. Informacje takie jak choćby ta, że HTC mocno zabiega u Google o możliwość stworzenia następnego Nexusa, mającego być urządzeniem referencyjnym dla Androida 5.0.

“Google nie wybrał jeszcze partnera do stworzenia nowego Nexusa Jeellybean. Więc teraz wszyscy producenci trzymają kciuki.”

Jeff Gordon HTC

Zdaniem wielu to własnie HTC ma największe szanse na stworzenie Nexusa następnej generacji, ponieważ już pracowali przy takim projekcie przy okazji pierwszego telefonu z Androidem – T-Mobile G1, u nas znanego jako Era G1. Jak pokazuje historia współpraca Google z HTC w tym temacie była owocna, ponieważ dla wielu osób G1 jest telefonem kultowym. Oczywiście nie oznacza to, że był on pozbawiony wad, ale trzeba przyznać że telefon dość długo dzielnie stawiał konkurencyjnym smartfonom.

Według jednak zapewnień HTC w obecnej chwili największym priorytetem dla firmy jest planowe dostarczenie aktualizacji do Ice Cream Sandwich i nakładki HTC Sense 3.6 dla obecnych urządzeń. A trzeba przyznać, że plany są dość ambitne, ponieważ obecnie oficjalna lista urządzeń HTC mających otrzymać aktualizacje zawiera 17 urządzeń, co więcej ich aktualizacja ma potrwać do końca marca.

 

Źródło: Android and Me

 

Prezentacja Windows 8

Wcześniejszy wpis

Apple nie chroni naszej prywatności

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android