0

O tym chińskim producencie urządzeń mobilnych było ostatnimi czasy dość głośno. Właściwie to powinienem napisać, że w tym roku, bowiem począwszy od targów CES w Las Vegas producent ten zaskakuje nas coraz to nowymi urządzeniami, dodam tylko że są tą urządzenia mogące konkurować z najlepszymi na rynku. Tak naprawdę jednak Huawei swoje najcięższe działa miał wytoczyć dopiero na targach Mobile World Congress w Barcelonie, a jako że targi zostały rozpoczęte wypadałoby przyjrzeć się bliżej ofercie tej firmy.

Dzisiaj Huawei postanowiło zaprezentować swój najszybszy telefon jakim jest Huawei Ascend D Quad. Według zapewnień producenta jest to najszybszy obecnie smartfon na świecie.  Ową szybkość ma zapewniać temu urządzeniu zastosowany po raz pierwszy, czterordzeniowy procesor K3V2 z taktowaniem zegara 1,5 GHz. Jeżeli nie słyszeliście wcześniej o tym procesorze, notabene wyprodukowanym właśnie przez Huawei, to nie macie powodów do wstydu, bowiem nawet dzisiaj niewiele można znaleźć informacji na jego temat. Jedyne co wiadomo to to, że według producenta charakteryzuje się on szybkością większą o 49% względem najszybszych obecnie stosowanych układów, oraz że GPU składa się aż z 16 rdzeni.

Oprócz domniamanej zawrotnej szybkości telefon oferuje nam 4,5 calowy wyświetlacz HD 720p (330 ppi), 1 GB pamięci RAM, dźwięk Dolby Digital Surround, baterię o pojemności 1800 mAh, aparat o rozdzielczości 8MPx,  a wszystko to zamknięte w stylowej obudowie o grubości 8,9mm. Oczywiście całość ma pracować na Androidzie 4.0, co w obecnej chwili chyba nikogo nie powinno dziwić.

Telefon ten ma dwóch „braci” nieznacznie różniących się specyfikacją, a co za tym idzie również i ceną. Pierwszym z nich jest Huawei Ascend Quad XL, który będzie się odznaczał większą baterią o pojemności 2500 mAh, co pozwoli na dłuższe korzystanie z telefonu bez ładowania. Drugim telefonem jest zaś Huawei Ascend D1, który jest nieco tańszą wersją, wyposażoną w dwurdzeniowy procesor oraz baterię 1650 mAh. Reszta specyfikacji powyższych telefonów nie różni się niczym od wcześniej omawianego modelu Acsend D Quad.

Wszystkie trzy smartfony od Huawei będą dostępne w Chinach, Australii, Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej oraz na Bliskim Wschodzie w drugim kwartale tego roku, choć D1 Ascend znajdzie się na rynku już w kwietniu .

Targowe nowości od Nokii

Wcześniejszy wpis

Propozycje HTC na targach MWC

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android