Strumieniowe przesyłanie muzyki od HTC

HTC ma zamiar na targach MWC zaprezentować swój autorski serwis muzyczny za pomocą którego będziemy mogli strumieniowo przesyłać muzykę i który jednocześnie będzie spełniał zadanie odtwarzacza. Docelowo wszystkie urządzenia firmy HTC mają posiadać taką funkcjonalność. To co ma odróżniać usługę HTC od konkurencji to ścisła współpraca z firmą Beats Audio, która ma zapewnić najwyższą jakość dźwięku na urządzeniach HTC.  Jednak na to nie wszystko, według pewnych plotek HTC ma wykorzystać dobre kontakty z CEO firmy Beats Audio, Jimmy Lovine, który jest ponadto prezesem Interscope Geffen A&M w celu zapewnienia niezbędnych umów z różnymi wytwórniami płytowymi.

Gigaom donosi, że HTC oprócz stworzenia serwisu oferującego muzykę, ma pójść o krok dalej i wypuścić w najbliższym czasie boomboxa który będzie służył do stremowania muzyki z ich najnowszego serwisu. Na razie nie wiadomo ile kosztowałoby nas korzystanie z usługi muzycznej HTC. Wszystkie karty mają jednak zostać wyłożone na MWC, więc już za niedługo powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Dla przypomnienia dodam tylko, że obecnie HTC ma już swoją wypożyczalnie wideo o nazwie HTC Watch, być może więc nowa usługa zostanie w jakiś sposób “podłączona” to tej już istniejącej.

Wygląda na to, że już wktótce będziemy mogli wprost przebierać w odtwarzaczach i usługach oferujących strumieniowe przesyłanie danych. Najpierw Google zapowiedziało swój zestaw kina domowego, teraz HTC zaprezentuje swój, a za jakiś czas pewnie za nimi podążą również inni.

 

Źródło: Android and Me

More Stories
Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE w Plusie