Pierwsza Motorola z układem Intela

Na trwających w zeszłym miesiącu targach CES (Congress Electronic Show) usłyszeliśmy o zawiązującej się współpracy pomiędzy Motorolą oraz firmą Intel, która to miałaby stać się nowym dostawcą układów dla telefonów Motoroli. Wygląda na to, że na pierwsze “owoce” owej współpracy nie musieliśmy długo czekać, bowiem wszystko wskazuje na to, że na mającej się wkrótce rozpocząć imprezie MWC (Mobile World Congress) będziemy mogli zobaczyć pierwszą Motorolę z układem Intela.

Na dzień dzisiejszy jeszcze mało wiadomo o tym “cacku”, ale w sieci za sprawą Evana Blass’a z serwisu PocketNow pojawiły się pierwsze fotografie przedstawiające ów telefon. Ponadto według słów wyżej wspomnianego pana, główną kartą przetargową mającą skusić potencjalnych klientów do nowego modelu kuriozalnie ma nie być nowy, wydajny układ, a aparat fotograficzny. Nie wiadomo jednak na ile te informacje są sprawdzone.

Spekuluje się, że omawiany model Motoroli ma posiadać pojedynczy procesor o taktowaniu 1,6 GHz. Ponadto prawdopodobnie Motorola wzorem Samsunga Galaxy Nexus również zrezygnuje z jakichkolwiek przycisków na rzecz ich ekranowych odpowiedników. Oczywiście należy się też spodziewać najnowszego Androida z odpowiednią nakładką systemową. Szczerze mówiąc na tą chwilę powyższe informacje nie są jakoś specjalnie zachęcające i po cichu liczę na to, że z czasem dowiemy się szczegółów które będą bardziej zachęcały do zakupu. Osobiście bardzo ciekawi mnie temat aparatu fotograficznego, który ma być podobno główną zaletą tego telefonu. Pytanie tylko czy Motorola pójdzie w stronę MPx i zaoferuje np. aparat 12 Mpx, co jak na standardy smartfonów było by pewnym ewenementem, czy może zamiast tego postawi na maksymalne polepszenie optyki.

Trochę zastanawiający w tej całej sprawie jest fakt iż w pierwszym telefonie z układem Intela, fakt ten jest nieco spychany na margines. Patrząc na to z marketingowego punktu widzenia wydaje mi się, że Motorola powinna na każdym kroku podkreślać fakt zastosowania tam takiego, a nie innego układu, przekonując jednocześnie o wyższości tego rozwiązania nad tym co oferuje konkurencja. Być może jednak na te układy Intela mogące śmiało stanąć w szranki z układami Nvidii czy Qualcomma przyjdzie nam jeszcze poczekać.

 

Źródło: Android and Me

More Stories
huawei logo
Huawei sprzedaje więcej smartfonów, ale zarabia mniej