1

Kolejna informacja dotycząca zbliżających się targów MWC (Mobile World Congress) w Barcelonie, tym razem jednak dotycząca nieco “niszowego” producenta urządzeń mobilnych. Niszowego, ale z dużymi aspiracjami żeby znaleźć się w tzw. pierwszej lidze, mowa tu o Huawei. W ostatnim czasie już pisaliśmy Wam o kolejnych modelach telefonów tego chińskiego producenta, które śmiało mogłyby stawać w szranki z największymi tuzami mobilnej branży, wystarczy chociażby wspomnieć zaprezentowanego na CES w Las Vegas, Ascend P1 S.

Wygląda na to że Huawei wcale nie zamierza zwolnić, zresztą pokrywa się to z wcześniejszymi deklaracjami tego producenta, który zapewniał, że swoje “najcięższe działa” wytoczy dopiero na MWC w Barcelonie. Według najnowszych doniesień, na wspomnianych targach Huawei ma zaprezentować dwa urządzenia, którymi mają być kolejno Ascend D1 Q oraz MediaPad 10.

Szczególnie ten pierwszy rozpala wyobraźnie mediów, które “D” w jego nazwie tłumaczą jako telefon mający pochodzić z serii Diamond, a “Q” jako literkę oznaczającą “quattro”, czyli w naszym przypadku 4 rdzeniowy układ. Huawei już wcześniej współpracował z Nvidią, wykorzystując w swoich urządzeniach ich procesor Tegra2, więc w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie aby w swoim najnowszym smartfonie wykorzystali oni Tegre3. Nawet jeżeli powyższe okazałoby się prawdą to należy pamiętać, że biorąc pod uwagę kilkanaście zapowiadanych czrerordzeniowych urządzeń na MWC, trudno będzie się chińskiemu producentowi wybić ponad konkurencję. Gdyby okazało się jednak, że telefon byłby również z serii Diamond, która przez producenta jest reklamowana jako oferująca “najbardziej eleganckie, najszybsze i najbardziej wydajne smartfony”, to może się okazać, że Huawei ze swoimi produktami będzie takim czarnym koniem tych targów.

Źródło: Android and Me

Pierwsza Motorola z układem Intela

Wcześniejszy wpis

T-Mobile – nowy program lojalnościowy?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android