83

Już kilkakrotnie pisałem o tym, w jaki sposób można obciąć nasze koszty. Dzisiaj przyszła pora na niemałą rewolucję. Aplikacja wyglądająca i działająca w sposób identyczny do standardowej aplikacji do wiadomości, jednak zupełnie za darmo? Oczywiście, że tak!

Jeśli powyższe sprawiło uśmiech na waszych twarzach – bardzo dobrze. Wchodzimy więc do marketu, wpisujemy WhatsApp, ściągamy aplikację i… I to wszystko. Program jest tak mądry, że nie musimy ręcznie dodawać kontaktów. Sam analizuje naszą książkę adresową, sprawdza która osoba z niego korzysta i dodaje ją do kontaktów.

Teraz jeśli chcemy z kimś za darmo porozmawiać czy też wysłać wiadomość MMS ze zdjęciem, filmem, pozycją na mapie, dźwiękiem itd. Itp. wystarczy kliknąć w zieloną ikonkę, wybrać interesującą nas osobę i zacząć rozmowę.

Można także wejść do standardowej książki telefonicznej, kliknąć „Wyślij sms” i telefon sam nas zapyta, czy chcemy korzystać ze stockowej aplikacji czy też wolimy darmowego WhatsApp’a. Wybór jest chyba prosty biorąc pod uwagę, że adresat dostanie identyczne powiadomienie jak w wypadku zwykłej wiadomości.

Jedyne co nam potrzebne to oczywiście stały dostęp do Internetu, no ale to już raczej standard. A co w wypadku, gdy po chwili czatowania stwierdzimy, że wolimy połączenie głosowe? Nie ma problemu! Klikamy w opcję, wybieramy słuchawkę i już dzwonimy. Niestety za połączenia płacimy normalnie. Tak samo sprawa ma się z wysyłaniem maili. Wówczas zostaniemy przeniesieni do standardowej aplikacji pocztowej.

 

Nie będę jakoś specjalnie opisywał możliwości personalizacyjnych, gdyż są one standardowe. Możemy więc zmienić tło, kolor „chmurek”, czcionki itd., itp. Ja nigdy w tych opcjach się nie grzebie. Program ma spełniać funkcję komunikacyjną przede wszystkim i to robi doskonale!

No cóż mogę napisać na podsumowanie? Genialna aplikacja! Wad nie dostrzegłem. Wiadomości przychodzą natychmiast – bez poślizgu. Dla osób, które lubią rozmowy przez wiadomości – pozycja obowiązkowa. Dodatkowo konwersację można urozmaicić zdjęciem, filmem czy dźwiękiem.

Ocena redakcji 5/5 !

Cztery rdzenie od HTC?

Wcześniejszy wpis

Pierwsze screeny z HTC Sense 4.0

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać