Tajemniczy telefon od HTC

HTC to jeden z bardziej “aktywnych” producentów, przynajmniej jeżeli spojrzeć na ich portfolio z telefonami. Można zaryzykować stwierdzenie, że w minionym roku nie było miesiąca kiedy na rynku nie pojawiałaby się nowa wersja jakiegoś smartfona od tego tajwańskiego producenta. Jednym taka kolej rzeczy pasowała, drugim nieco mniej, ale patrząc na tegoroczne zapowiedzi zmiany polityki firmy w tym aspekcie oraz słabszą sprzedaż można wywnioskować, że tych drugich było zdecydowanie więcej. Tak częste wypuszczanie nowych modeli niosło ze sobą jeszcze jedną wadę, otóż w pewnym momencie ciężko było się połapać w tych wszystkich modelach i określić, który jest nowszy, a który starszy, tym bardziej że nowe modele często niewiele różniły się od swoich poprzedników.

Wygląda jednak na to, że firma oprócz zapowiedzi wypuszczania mniejszej ilości telefonów w roku, postanowiła również “odświeżyć” nieco design swoich telefonów, bowiem patrząc na poniższe zdjęcia nowego telefonu od HTC trudno powiedzieć z jakiego typu modelem mamy do czynienia. Różne portale różnie typują, jedni twierdzą że mamy tu do czynienia z  DROID Incredible 3, inne że zaprezentowany na zdjęciach telefon to tak naprawdę tajemniczy HTC Fireball, a jeszcze inne że patrzymy na nową wersję HTC Incredible S.

Jakakolwiek nie okazałaby się prawda, ważniejsze od samej nazwy jest to co ten telefon będzie nam oferował. A w tym przypadku możemy mówić o całkiem solidnej specyfikacji, choć z pewnością trochę będzie mu brakowało do Hi Endowych konstrukcji przewidzianych na ten rok. Według wstępnych danych telefon ma być wyposażony w dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, najprawdopodobniej będzie to Qualcomm S4, 1 GB pamięci RAM, 8 MPx aparat fotograficzny wraz z diodą LED, przednią kamerkę VGA, standard przesyłu danych LTE, wyświetlacz AMOLED oraz technologię Beats Audio. Oczywiście jak to w urządzeniach wypuszczanych w tym roku nie mogło zabraknąć Androida w wersji 4.0.1 oraz w tym wypadku również nakładki systemowej HTC Sense 4.0.

Jeżeli powyższa specyfikacja techniczna okaże się prawdziwa, to nie sposób nie zauważyć, że przynajmniej pod względem parametrów możemy tu mówić o dużym podobieństwie do mającego pojawić się na targach MWC w Barcelonie HTC Ville. Jedną z bardziej wpadających różnic pomiędzy tymi telefonami są 4 przyciski w tym modelu w odróżnieniu od tych 3 w Ville. Ponieważ jednak jest to wersja prototypowa, możliwe że w finalnej postaci tych zauważalnych różnic będzie więcej. Co do daty premiery nie ma jeszcze dokładnych danych. Jednym z typów jest drugi kwartał tego roku, a dokładniej mówiąc jego końcówka.

[imagebrowser id=97]

 

Źródło: Android and Me

More Stories
xiaomi
Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat Xiaomi Mi Band 3