2

Google coraz śmielej wchodzi ze swoimi produktami oraz usługami w nasze życie. Zaczęło się od wyszukiwarki internetowej bez której wielu obecnie nie wyobraża sobie życie, potem przyszła kolej na system operacyjny dla urządzeń mobilnych czyli Androida, przeglądarkę internetową Chrome, a ostatnio Android zaczyna pojawiać się w coraz to różniejszych urządzeniach od TV począwszy, a na aparatach fotograficznych kończąc. Oczywiście to nie wszystkie produkty tego giganta, które nam oferuje, ale wypisanie wszystkich zajęłoby mi zbyt wiele czasu.

Najnowszym pomysłem Google jest pierwszy system kina domowego oparty o Androida o nazwie Android HUB. Według źródeł Wall Street Journal, gigant z Mountain View pracuje nad stworzeniem “domowego systemu rozrywkowego umożliwiającego bezprzewodowe strumieniowe przesyłanie muzyki, które ma być sprzedawane pod własną marką”. Dziennik twierdzi, że według ludzi “dobrze obeznanych w poczynaniach firmy” produkt ten oprócz odtwarzania muzyki umożliwi nam również bezprzewodowe przesyłanie innych cyfrowych mediów, w tym np. filmów wideo. Nieoficjalnie mówi się, że nowe urządzenie ma zostać zaprezentowane jeszcze w tym roku i to być może już w czerwcu. 

Bardzo możliwe, że nowe urządzenie będzie ściśle współpracować z nadchodzącą “chmurą”, o której pisaliśmy wczoraj. Jego cena ma wahać się w granicach 99-149 dolarów. W tej cenie dostaniemy urządzenie posiadające Wi-Fi, Bluetooth oraz może NFC. Za jego pomocą będziemy mogli przeglądać internet na ekranie swojego telewizora, korzystając przy tym ze wszelkich filmików, muzyki, oraz innych dobrodziejstw w nim zawartych. Oczywiście te wszystkie “rewelacje” póki co pozostają w sferze domysłów i nie należy ich traktować zbyt poważnie. Osobiście mam jednak nadzieję, że wkrótce dowiemy się czegoś więcej na temat tego “tajemniczego” urządzenia.

 

Źródło: Android and Me

Jeden iPad 2 = Trzy Kindle

Wcześniejszy wpis

Walentynkowa promocja od SEGA, czy sposób na naciągnięcie ludzi?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne