1

O tym jak delikatnymi urządzeniami są nasze smartfony chyba nikogo nie muszę specjalnie przekonywać. Dlatego też nie ma co się dziwić, że na rynku pojawia się coraz to więcej telefonów opartych na Androidzie, których nie powstydziłby się sam James Bond. Jednym słowem są to telefony do zadań specjalnych, które nie boja się kurzu, wody, upadków ani innych niesprzyjających warunków.

Z propozycją takiego telefonu wychodzi firma Casio, która do tej pory znana była raczej z produkowania zegarków cieszących się dość dużą popularnością. I to własnie tą popularność firma chce wykorzystać przy produkcji swojego pierwszego smartfona, bowiem ma on nosić nazwę G-Shock, która to charakteryzowała do tej pory serię wytrzymałych zegarków tego producenta. Tym co odróżnia ten telefon od konkurencji jest niecodzienny wygląd, który mocno nawiązuje do wspomnianej wcześniej serii zegarków. Patrząc na G-Shock Phone nie sposób nie domyślić się z jakiego typu urządzeniem mamy do czynienia.

W tego typu telefonach wygląd to jednak nie wszystko, bardziej od niego liczą się możliwości wytrzymałościowe danego telefonu, a te w przypadku G-Shock Phone robią wrażenie. Wystarczy wspomnieć choćby o wodoodporności do głębokości 10 m, oraz o wytrzymałości na upadki z wysokości nawet 3 m. Ponadto producent chwali się, że wspomniany model będzie potrafił znieść nacisk nawet 1 tony, a za bezpieczeństwo wyświetlacza ma odpowiadać Gorilla Glass. To wszystko sprawia, że możemy mieć tu do czynienia z największym twardzielem wśród smartfonów.

Na dzień dzisiejszy nie znamy niestety specyfikacji technologicznej wspomnianego telefonu, niemniej jednak nie należy się tu spodziewać jakichś wyśrubowanych parametrów gdyż tego typu urządzenia stawiają raczej na niezawodność niż na wydajność. Na tą chwilę mówi się, że telefon ma być oparty o Androida 2.3, lecz do czasu premiery wszystko jeszcze może się zmienić.

Powiem szczerze, że mi osobiście bardzo przypadła do gustu propozycja od Casio. A Wam?

[slideshow id=88]

Źródło: engadget.com

Asus Transformer Prime doczeka się poprawki

Wcześniejszy wpis

Nowe funkcje Xperii S!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android