Kolejna reklamowa ofensywa Samsunga

Do emitowanej na terenie USA reklamie „The Next Big Thing„, dołączyły jeszcze „Urban Camping” oraz „Type With Your Voice„. Wszystkie spoty nawiązują do czasów gdy czekano na premierę iPhone 4S.

 

W pierwszej scenie mamy sytuację chłopaka z dziewczyną odwiedzających swojego kreatywnego kolegę, którego w tym samym czasie odwiedzą kumple i zapraszają na „Camping„. Dziewczyna jest zainteresowana wypadem w plener, ale szybko okazuje się, że mowa tu o miejskim obozowaniu przed pobliskim sklepem Apple. W międzyczasie dowiadujemy się, iż Samsung Galaxy SII obsługuje sieć 4G.

 

Drugi spot jest bardziej zabawny i pokazuje sytuację, gdy jeden z wielu koczujący na mrozie fanboy-ów, decyduje się pójść kupić rękawiczki do pobliskiego sklepu, ponieważ ręce mu zmarzły bardzo i ciężko mu pisać SMS. Wchodzi do sklepu gdzie obsługuje go ładna ekspedientka, ale niestety nie ma rękawiczek, którymi można by pisać na mrozie. Sprzedawczyni pokazuje mu, że można dyktować SMS i nie mrozić sobie rąk. Słowa jakich użyła w demonstracji tej funkcji, wprowadziły fanboya w zakłopotanie i próbuje odpowiedzieć jej tym samym mówiąc do swojego telefonu, szybko zauważa brak u siebie takiej możliwości. Dowiaduje się także że to Samsung i gdy dziewczyna mówi mu, że powinien sobie taki sprawić, to on odpowiada: „to nie możliwe, nie dla niego„.

Motyw z rękawiczkami zdaje się nawiązywać do tego, iż dla koczujących klientów Apple już są dostępne w sprzedaży rękawiczki AgLoves, którymi można obsługiwać dotykowy smartfon i nie mrozić sobie rąk.Teraz Apple ma swoje Siri, które niedawno podsumował sam Woźniak wypowiadając się, że nie działa tak dobrze jak rozpoznawanie mowy Google i chętnie zaimplementował by kilka funkcji z Androida do iOS. Prawda jest taka, że Polscy użytkownicy iOS długo jeszcze będą czekali na wprowadzanie tekstu mową, gdzie w telefonach z Androidem jest to od dawna możliwe. Reklamy są kontrowersyjne, ale odbierane w wiekszości entuzjastycznie i w najbliższym czasie można spodziewać się następnych spotów tego typu.

Źródło: Własne

More Stories
Pierniczek dla Atrix 4G już dostępny