0

Nie raz oglądałem filmy Sci-Fi z przezroczystymi ekranami, a teraz okazuje się to bliską rzeczywistością. W Las Vegas na targach CES 2012 Samsung zaprezentował dotykowy 22 calowy ekran LCD pełniący rolę okna. Ekran wyświetlał obraz w rozdzielczości 1680 x 1050p, widać na nim co się dzieje na zewnątrz lecz bez obaw o wścibskich sąsiadów, jest on wyposażony w funkcję dyskretnego ekranu, który działa jak weneckie lustro. Jeśli nie będziemy mieli ochoty widzieć co jest na zewnątrz to zawsze możemy to zasłonić funkcją żaluzji, którą pokazano w trakcie prezentacji. Do ekranu możemy podłączyć urządzenia za pomocą portów HDMI oraz USB.
Producent informuje że ekran można śmiało dostosować do 46 calowego okna, gdzie przy tej wielkości miał by rozdzielczość 1366 x 768p

Teraz gdy taki ekran jest przezroczystą taflą szkła, to widzę w nim wielki potencjał zastosowania go w pojazdach, gdzie wyświetlały by informacje jakich potrzebujemy i były wyświetlane tam, gdzie sobie tego życzymy.
Samsung jest dużym producentem produkującym podzespoły dla wielu popularnych produktów na rynku mobilnym i nie tylko, więc niebawem takie ekrany mogą znaleźć się ogólnodostępne w wielu urządzeniach różnych marek. Producent informuje że jest gotowy w zaledwie 20 dni rozpocząć masową produkcję takich ekranów dając tym samym do zrozumienia, że nie jest to prototyp wymagający dopracowania tylko prezentacja gotowego produktu, który bardzo szybko może znaleźć się w najnowszych urządzeniach. Co myślicie o innowacji zaprezentowanej przez Samsunga ?
 

Źródło: Pocket-lint

Mała aktualizacja dla HTC Evo 3D w sieci Sprint

Wcześniejszy wpis

AutoMapa już wkrótce w Android Markecie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android