Polaroid SC 1630 – Bardziej aparat niż telefon

Na trwających w Las Vegas targach CES Polaroid postanowił zaprezentować swój pierwszy telefon oparty o Androida, Polaroid SC 1630. Choć szczerze mówiąc jak popatrzyć na jego zdjęcie to trudno zgadnąć, że to na co patrzymy jest w rzeczywistości smartfonem, a nie zwykłym aparatem fotograficznym. Wydaje się jednak, że taka a nie inna stylistyka nie jest przypadkowa i pokazuje główne przeznaczenie tego urządzenia. Patrząc bowiem na specyfikacje SC 1630 nie sposób odnieść wrażenia, że funkcje telefonu zostały tam “wciśnięte” nieco na siłę.

Polaroid SC 1630 może poszczycić się przede wszystkim 16 MPx aparatem wyposażonym w 3 krotny zoom optyczny oraz 5 krotny cyfrowy. Oprócz tego aparat oferuję funkcję nagrywania wideo w rozdzielczości 720p przy pełnym wsparciu stabilizacji obrazu. Tyle jeżeli chodzi o funkcję aparatu, co do pozostałej specyfikacji jest ona…rozczarowująca. SC 1630 może “poszczycić” się tutaj wyświetlaczem o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 800×480, ponadto posiada on 512 MB pamięci RAM i tyle samo ROM. Urządzenie wyposażono w baterię o pojemności 1020 mAh co może stanowić tu spory problem jeżeli chodzi o czas pracy urządzenia, ale podobno firma Polaroid jest świadoma tego problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem.

Smartfon ma być dostępny od kwietnia w cenie blisko 300 dolarów przy podpisaniu umowy z operatorem komórkowym. Na razie nie wiadomo jeszcze ile telefon będzie kosztował w wolnej sprzedaży. Pytanie tylko do kogo kierowany jest ów smartfon. Raczej trudno mi sobie wyobrazić sytuację w której smartfon ten odniesie jakiś sukces na rynku. A czy ktoś z Was drodzy czytelnicy zdecydowałby się na taki telefon?

 

Źródło: Android and Me

More Stories
Zmobilizowane nowinki 27.01.2015