0

W dniu dzisiejszym pojawiła się informacja prasowa wskazująca na zbliżającą się premierę kolejnego tabletu od Asusa. Tym razem jednak nie chodzi o kolejna odsłonę Transformera, tylko o Asusa EEE Pad ME171. Według danych podanych w komunikacie, tablet ten ma opierać się na dwurdzeniowym procesorze Qualcomm 8260 z taktowaniem 1,2 GHz oraz Androidzie w wersji Ice Cream Sandwich 4.0. Ponadto ma posiadać 7 calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 1280×800, 5 MPx aparat fotograficzny oraz do 32 GB pamięci wewnętrznej. Według wstępnych spekulacji cena tego “cacka” ma zostać ustalona na poziomie ok. 350 dolarów. 

Niemniej jednak przy okazji ukazania się owej informacji prasowej, przedstawiciele NVidi postanowili podgrzać nieco atmosferę ogłaszając nadejście za jakiś czas ulepszonego modelu tego tabletu. Ulepszenie to dotyczyć ma w głównej mierze procesora, którym w nowej wersji ma być Tegra3. Jakby tego było mało, cena urządzenia ma wynosić tylko 250 dolarów amerykańskich. Co prawda nie jest znana pełna specyfikacja tego tabletu, ale i tak chyba nie trzeba nikomu specjalnie uświadamiać, że cena na tym pułapie za urządzenie wyposażone w czterordzeniowy procesor Tegra3 może sporo namieszać na rynku.

Do tej pory niekwestionowanym hitem sprzedażowym jeżeli chodzi o tablety w tym pułapie cenowym był bez wątpienia Kindle Fire, który co prawda nie zachwyca specyfikacją techniczną, ale niska cena plus pełne wsparcie Amazonu przyciąga kolejne rzesze klientów. Gdyby jednak potwierdziły się “plotki” rozgłaszane przez NVidie mogłoby się okazać, że w dość szybkim czasie mielibyśmy nowego lidera w tym segmencie cenowym. Mało tego, mogłoby się okazać nawet, że Asus Memo stałby się liderem w całym rynku tabletowym. Żeby jednak tak się stało, pozostałe parametry tego urządzenia musiałyby również stać na wysokim poziomie.

Niestety, Asus nie jest firmą charytatywną dopłacającą do swoich urządzeń, a jak pokazuje rzeczywistość często niższa cena okupiona jest pewnymi ustępstwami. Prawdopodobnie więc i w tym wypadku nie uda się ich całkowicie uniknąć. Miejmy jednak nadzieję, że będą one do “przełknięcia” i nie zniechęcą tym samym potencjalnych klientów do zakupu tego urządzenia. Swoją drogą widać, że Asus poważnie wziął się za zdobywanie rynku tabletów oferując urządzenia dobre pod względem parametrów i jednocześnie tanie, co mnie osobiście bardzo cieszy.

 

Źródło: Android and Me

 

 

Lenevo IdeaTab S2 konkurentem Transformera Prime?

Wcześniejszy wpis

Aktualizacja Google Maps

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android