Acer prezentuje Iconia Tab A700 z Tegrą 3

Asus Transformer TF-101 na tle pozostałych urządzeń wyróżniał się głównie wykorzystaniem procesora Nvidia Tegra 2, gdzie z wielkością ekranu 10,1″ i rozdzielczości 1280x720p oraz połączeniem tabletu z notebookiem, stał się on bardzo pożądanym urządzeniem. Miał on jednak zauważalny niedobór mocy co do zadań jakie przed nim stawiano. Główną przyczyną takiego stanu, była paradoksalnie za duża rozdzielczość do realnych możliwości tego tabletu, o czym wypowiadali się jego użytkownicy. Najnowszy model Transformer Prime wyposażony jest w 4 rdzeniowy procesor Tegra 3 z ekranem 10,1″ i rozdzielczością 1280x720p. Według użytkowników poprzednika model ten działa tak jak powinien i nie sposób zarzucić mu braku mocy tak jak w poprzedniku.
Dla wielu Transformer Prime jest bezkonkurencyjnym tabletem, ale zaczęły pojawiać się urządzenia które będą w stanie realnie z nim powalczyć. Niewątpliwie takim urządzeniem jest produkt firmy Acer, która dziś przed targami CES 2012 które mają się odbyć w Las Vegas zaprezentowała swój najnowszy tablet Iconia Tab A700. Główną zaletą wspomnianego tabletu będzie wykorzystanie procesora nVidia Tegra 3, oraz 10,1″ ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Kolejną niewątpliwą zaletą jest wyposażenie urządzenia w dźwięk Dolby Digital oraz wyposażenie w  wejście karty SIM, dzięki któremu bez przeszkód będziemy mogli cieszyć się mobilnym internetem. W urządzeniu znajdziemy niezbędne elementy multimedialne jak mikrofon i kamerkę 2Mpx do wideo rozmów, natomiast na tylnej części urządzenia znajdziemy aparat z matrycą 5 Mpx z flashem. Ciekawą informacją jest iż kamery będą mogły działać jednocześnie.
W prezentowanym Tablecie Acera nie zabraknie również:

  • wyjścia audio 3,5mmm,
  • 2 kanałowe głośniki z dźwiękiem Dolby Digital,
  • micro portów USB 2.0 i HDMI,
  • slot karty pamięci micro SD,
  • wł/wył zmiany głośności,
  • łączność Bluetooth, Wi-Fi i opcjonalnie 3G,
  • zdecydowano się także na dodanie przełącznika zmiany autorotacji, funkcja ta jest też dostępna od dawna w Androidzie.

Zapewne nie zdziwi nikogo wykorzystanie Androida w wersji Ice Cream Sandwich i cieszyć może fakt, że producent nie zamierza ingerować w niego głęboko Z widocznych zmian został tylko dodany “ring UI” widoczny na ekranie blokady, co pozwala na szybkie uruchomienie wielu aplikacji już na starcie. Acer podaje także, że zamiast robić bałagan w UI Androida woli się skupić na innych usługach takich jak AcerCloud, usługa ta ma zapewnić bezpieczny dostęp do plików i dokumentów oraz pozwolić na synchronizację danych pomiędzy smartfonami a tabletami. Jeśli rzeczywiście producent nie będzie gmerać głęboko w Androidzie, to be zwątpienia będzie to duży atut, który przyciągnie wielu niezdecydowanych klientów ze względu na głośne ostatnio afery aktualizacji urządzeń do ICS, gdzie problemem do aktualizacji była głęboka ingerencja w system przez producenta.
Urządzenie będzie zasilane baterią o pojemności 9800 mAh, która ma teoretycznie pozwolić nawet do 10 godzin nieprzerwanej pracy.
Na sam koniec dodam, że producent wykazał się praktycznością pokrywając tylną część urządzenia specjalnym tworzywem, dzięki któremu tablet bardzo dobrze trzyma się ręki. Porty zaś schowane są za zaślepką co widać na filmikach prezentujących ten tablet.

Acer Iconia Tab A700 ma niewątpliwie dużo zalet, ale nasuwa mi się jedno pytanie, które nie tylko mnie nurtuje, ale także cześć użytkowników Transformerów się nad tym zastanawia. Czy aby rozdzielczość 1920 x 1080p nie jest za duża, jak na tą moc urządzenia?
Takiej sytuacji doświadczyli użytkownicy TF-101 z Tegra 2, o czym wspominałem już wyżej. Wydaje się, że taka duża rozdzielczość ekranu ma być wabikiem dla mniej zorientowanych, gdyż wykracza ona poza możliwości wydajnościowe układu graficznego, więc można spodziewać się podobnej sytuacji jaka miała w TF-101. Wiadomo, że urządzenie będzie działało, ale już nie tak dobrze jak jego konkurenci z mniejszą rozdzielczością. To jednak na tą chwilę tylko przypuszczenia, jak będzie to wyglądało w rzeczywistości dowiemy się tak naprawdę gdy tablet trafi to sprzedaży.

Źródło: Androinica

More Stories
Wsparcie dla młodych programistów – z jakich korzyści mogą skorzystać uczniowie