Modern Combat 3 – poważne problemy

Modern Combat 3 to gra wydana przez Gameloft, który od dawna nie dba o zarządzanie energią i jego gry starają się za każdym razem „wycisnąć soki” z telefonu pomimo że nie potrzebują aż takiej mocy obliczeniowej. Efektem tego jest nadmierne grzanie się telefonów. W MC3 problem jest na tyle poważny, że grając w multiplayer telefon SGS 2 nagrzewa się do niepokojącej temperatury, ekran staje się tak gorący, że nie da się grać, a dotyk przestaje reagować. Jeszcze nikt z użytkowników nie ryzykował za bardzo i gra była wyłączana do ostudzenia się telefonu, więc ciężko jest stwierdzić czy lekceważenie tych objawów może w końcowym efekcie uszkodzić telefon. Niemniej jednak przy takim obciążeniu bateria schodzi w oczach.

Czemu tak się dzieje skoro Shadowgun z efektami graficznymi Tegra 3 delikatnie grzeje telefon, a MC3 doprowadza go do stanu gdzie trzeba wyłączać grę z obawy o uszkodzenie urządzenia?

Wielu zadawało sobie to pytanie i na myśl przychodzi prosta odpowiedz, gra wymusza używanie maksymalnych osiągów telefonu, a nie powinna gdyż połowa zasobów telefonu powinna wystarczyć na taką grę. Od razu nasuwa się pytanie, a co by było gdyby tak ograniczyć zużycie procesora? Po zmniejszeniu maksymalnych osiągów procka do 800 MHz gra chodzi nadal tak samo płynnie, a telefon się już nie nagrzewa. Sam grałem w tą grę w trybie multiplayer przy obniżonym taktowaniu do 500 MHz i nie miałem problemów, ale za to dialer telefonu przy takich ustawieniach nie chodzi za płynnie.

Gra ma jeszcze jeden problem z trybem multiplayer ponieważ nie zawsze po wyjściu z rozgrywki dostajemy punkty doświadczenia oraz złoto w niej zdobyte. Jest to podstawą rozgrywek ponieważ za złoto kupujemy ulepszenia (lepsze pociski lub luneta), a lewele odblokowują nam bronie. Takie niezaliczenie zdobytego dorobku w grze potrafi poważnie zniechęcić.

More Stories
fossil
Smarwatche Fossila wkraczają na nasz rynek