0

Ostatnio zawrzało gdy okazało się, że Asus zablokował bootloader w Transformerze Prime za pomocą 128bitowego klucza, co sprawiło, że urządzenie było trudne do odblokowania, powiedziałbym nawet że niemożliwe. Liczba kluczy do sprawdzenia jest tak ogromna, że zajęłoby to sporo czasu. Pisaliśmy o tym w tym miejscu W związku z powyższym została ogłoszona akcja spamowania fanpagów Asusa na Facebooku oraz jego Twittera. Stworzono również petycję pod którą podpisywały się tysiące osób, którym ta wiadomość nie przypadła do gustu.

Sytuacja z zablokowanym bootloaderem wyszła na jaw po tym jak Nvidia udostępniła Nvflash do wrzucania custom romów dla TF. Okazało się, że procesu nie można przeprowadzić ze względu na zaszyfrowany bootloader. Wszystko wydawało sie na tyle beznadziejne, że nawet nie można było wykonać procesu rootowania urządzeń po aktualizacji do jakiejkolwiek nowszej wersji oprogramowania niż 2.3.

Po takiej reakcji swoich klientów Asus wystosował komunikat w którym możemy przeczytać m.in:

“Jeśli chodzi o bootloader to zdecydowaliśmy się na jego zamknięcie ze względu na wymagania dostawców treści klienta urządzeń DRM by było to tak bezpieczne jak jest możliwe. Asus obsługuje Google DRM w celu zapewnienia użytkownikom wysokiej jakości wideo. Ponadto na podstawie naszych doświadczeń wiemy że użytkownicy rootują urządzenia wystawiając się na wielkie ryzyko. 

Wiemy że istnieje zapotrzebowanie w społeczeństwie by mieć odblokowany bootloader. W związku z tym Asus opracuje narzędzie którym będziecie mogli zdjąć blokadę. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się odblokować urządzenie to gwarancja ASUS będą nieważne, a  Google video Rental będą również niedostępne ponieważ urządzenie nie będzie już chronione mechanizmem bezpieczeństwa. Uniemożliwi to skorzystania z funkcji wypożyczania filmów wideo (zabezpieczanych przy pomocy DRM), oferowanych przez niektóre koncerny.

Dziękujemy za wszystkie zrozumienie i wsparcie dla ASUS Prime Transformer. Szczęśliwego Nowego Roku!”

 Asus

Petycja nie zrobiła wrażenia na przedstawicielach Asusa, ale akcja spamowania już tak, czego własnie wynikiem jest powyższy komentarz firmy do całej tej sprawy. Czyżby znaleziono złoty środek na “głupie” pomysły producentów ?

 

 

Źródło: Forum.android.com.PL

 

 

Kontroler gier dla iOS z prawdziwego zdarzenia ?

Wcześniejszy wpis

Google kupuje więcej patentów z IBM

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android